baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

B. Wojtyła: Cel jest prosty. Trzy razy play-off

Odważne cele stawia zespołom piłki ręcznej i siatkowej prezes Energi MKS Kalisz Błażej Wojtyła, który podczas konferencji prasowej optymistycznie podchodził do startu nowego sezonu. Liczy na to, że wszystkie trzy zespoły grające w najwyższych klasach rozgrywkowych osiągną miejsca dające baraże.

Już niedługo startują rozgrywki piłkarzy i piłkarek ręcznych. Piłkarze zagrają już w środę 30 sierpnia w Opolu z tamtejszą Gwardią, a pierwszy mecz u siebie rozegrają w sobotę 2 września o 16:00 z MMTS Kwidzyn w Kalisz Arenie. Piłkarki z kolei rozpoczną rywalizację 9 września wyjazdem do Piotrkowa Trybunalskiego, a 8 dni później 17 września zagrają w Kalisz Arenie o 16:00 z MKS FunFloor Lublin. Siatkarki na start sezonu muszą jeszcze poczekać – ich pierwszy mecz dopiero 7 października z MOYA Radomką Radom. Będzie to mecz domowy.

– Wszystkich mieszkańców Kalisza zachęcamy do tego, aby przychodzili na halę i kibicowali swoim zespołom. Panuje tutaj świetna atmosfera – mówił podczas konferencji prezydent miasta Krystian Kinastowski. – Dla całego klubu, jak i miasta Kalisza, wielkie wyzwanie. Niespełna stutysięczne miasto i aż trzy najwyższe klasy rozgrywkowe. To nie tylko wyzwanie pod względem sportowym, ale także logistycznym i technicznym – wskazywał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. – To dzięki wam Kalisz stał się sportowym samorządem 2021 roku – zwracał się do zgromadzonych w sali recepcyjnej ratusza zawodników wiceprezydent.

Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz, przekazał obu prezydentom koszulki z ich nazwiskami. – To historyczny moment. Mamy trzy drużyny w najwyższej fazie rozgrywek. Mało które miasto może pochwalić się takim wyczynem – zaznaczał Błażej Wojtyła. – Dla piłkarek ręcznych, które będą beniaminkiem, celem jest zagranie w play-offach. Oczywiście cel minimalny to utrzymanie się, ale z tyłu głowy chodzą nam play-offy – wskazywał prezes Wojtyła. Na pytanie, jakie cele stawia wszystkim drużynom odpowiedział krótko – Cel jest prosty. Trzy razy play-offy.

Wszystkie mecze domowe rozgrywane będą w Kalisz Arenie na nowo zakupionym, dzięki wsparciu Miasta, teraflexie. Mecze transmitowane będą także w Polsacie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze