Bądź ECO na cmentarzu

Wodociągi Kaliskie rozpoczynają akcję uświadamiającą na temat działań proekologicznych w postaci segregacji śmieci czy utylizacji odpadów na kaliskich cmentarzach.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, jak co roku będziemy tłumnie odwiedzać cmentarze. Wiąże się to z przygotowaniami w postaci sprzątania nagrobków, porządkowania terenu wokół, grabienia liści oraz wyrzucenia zniszczonych zniczy, plastikowych wazonów i sztucznych kwiatów. 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu, które odpowiada za wywóz śmieci z Cmentarza Komunalnego i Wojskowego, rozpoczyna właśnie akcję uświadamiającą. Przed bramami cmentarzy pojawią się plakaty oraz instrukcje, które wyjaśnią, jak obchodzić się ze śmieciami na cmentarzach. Powstał także dedykowany temu materiał wideo. Ponadto każdy pojemnik na śmieci został oznaczony naklejką ze ściągą, co należy wrzucać do danego kosza. 

Akcja będzie odbywała się codziennie w dniach od 23 do 31 października 2021r. na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Poznańskiej oraz na Cmentarzu Wojskowym na Majkowie.

Źródło: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter