baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Bajkowe postaci wyszły z książek

Z okazji Dnia Dziecka Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu przygotowała wystawę fotograficzną z udziałem swych najmłodszych czytelników. Dzieci wybrały ulubione postaci z bajek a biblioteka – wraz z pasjonatami fotografii – zorganizowała sesje zdjęciowe między regałami z książkami. Bajkowe zdjęcia będzie można obejrzeć w Bibliotece Głównej już 31 maja o godzinie 17.00.

Miesiące przygotowań, godziny sesji zdjęciowych i jest! Wielki finał akcji „Witamy w naszej bajce” organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Adama Asnyka w Kaliszu oraz grupę fotograficzną „Artistic Ray Of Photography”. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy wcześniej, gdy został ogłoszony prawdziwy casting na postacie z ulubionych książek małych czytelników. Rodzice wraz z dziećmi przygotowali najpierw domowe sesje fotograficzne i przysłali zdjęcia przedstawiające m. in. Anię z Zielonego Wzgórza, Pipi Pończoszankę czy Harry’ego Pottera. Biblioteczna skrzynka pękała w szwach, jednak organizatorzy musieli dokonać selekcji i zaprosić wybrane dzieci na profesjonalną sesję fotograficzną.

Realizacja zdjęć odbywała się w przestrzeniach różnych filii bibliotecznych na terenie miasta. Bibliotekarze, jak i fotografowie, mieli nie lada wyzwanie, pracując z pełnymi energii małymi czytelnikami, ale efekt jest uroczy. Gdy postacie z bajek pojawiały się w oddziałach bibliotecznych, książki fruwały w górze, a regały przestawały być wysokie, niedostępne.

Wynik kilkumiesięcznej pracy bibliotekarzy i grupy „Artistic Ray Of Photography” będzie można obejrzeć na wystawie, której otwarcie odbędzie się tuż przed świętem wszystkich najmłodszych – 31 maja 2023 r., o godzinie 17.00, w Galerii 66 Biblioteki Głównej przy ulicy Legionów. Wielkoformatowe zdjęcia zawisną zarówno we wnętrzu, jak i przed biblioteką.

Oprócz otwarcia wystawy na najmłodszych, a także ich rodziców, czekać będą atrakcje tworzone przez bibliotekarzy oraz studentów Studium Animatorów Kultury, a także poczęstunek, który zawdzięczamy m.in. hurtowni ANPAH JANIAK SP.J.

Przekonajcie się, co by było, gdyby postacie z bajek nagle wyszły z książek i stanęły obok Was w Waszej ulubionej bibliotece.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze