baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Bajkowy Dzień Dziecka w Bibliotece

Środowe popołudnie w Bibliotece Głównej zarezerwowane zostało dla dzieci, które wraz ze swoimi rodzicami tłumnie przybyły na otwarcie wystawy „Witamy w naszej bajce”. Złożyło się na nią kilkadziesiąt wielkoformatowych fotografii dzieci w baśniowym anturażu we wnętrzach różnych placówek bibliotecznych na terenie Kalisza. Autorami zdjęć są fotograficy z grupy Artistic Ray Of Photography: Anita Haduch, Martyna Załecka i Przemysław Szczeblewski, a małych modeli i modelki do castingu, który MBP zorganizowała na początku tego roku, zgłaszali ich rodzice.

Tuż przed Dniem Dziecka, 31 maja 2023 r., Biblioteka miała okazję obejrzeć efekty kilku miesięcy przygotowań oraz wręczyć sportretowanym na fotografiach dzieciom spersonalizowane plecaki z ich podobiznami, a autorom zdjęć – ich monogramy, stworzone przez Mateusza Halaka. Uroczystość odbyła się z udziałem wiceprezydenta Miasta Kalisza Grzegorza Kulawinka.

W plenerze na gości Biblioteki czekała moc atrakcji, z których wszystkie cieszyły się szalonym powodzeniem. Do malowania twarzy przez animatorki z kaliskiego Studium Animatorów Kultury ustawiały się kolejki, podobnie jak do fotościanki z Szalonym Kapelusznikiem i stoiska z planszówkami, na które zapraszał klub CUBUS z Filii nr 2. Metry przezroczystej folii rozwiniętej pomiędzy drzewami szybko pokryły się pięknymi malunkami, chodnik przed biblioteką – kredowymi rysunkami, a balony skręcone w najróżniejsze kształty fruwały w powietrzu na przemian z mydlanymi bańkami.

Upust energii można było dać podczas zabaw ruchowych i zespołowych z płachtą integracyjną, a zregenerować siły – dzięki uprzejmości hurtowni ANPAH JANIAK SP.J., która zapewniła poczęstunek. Wiele dzieci podczas imprezy zapisało się do Biblioteki oraz przystąpiło do akcji „Mała książka – wielki człowiek” – wypożyczając książki, do których mogły samodzielnie wykonać zakładkę na warsztatach plastycznych. Dzieciom z Ukrainy i ich rodzicom, którzy przybyli na biblioteczną imprezę, pomocą służyła tłumaczka Olga Stepanec.

Źródło: MBP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze