baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Bałkańskie rytmy, komedia i magia teatru na La Stradzie!

Pozostajemy w klimacie 30. Międzynarodowego Festiwalu Artystycznych Działań Ulicznych La Strada „Tu i Teraz”. Dzisiejszy wieczór przyniósł wiele niezapomnianych chwil i emocji dla uczestników tego kultowego wydarzenia.

Dzisiejsza impreza rozpoczęła się od parady bałkańskiej z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu BUM BUM ORKeStar/PSAK w Kaliszu. O 18:00 parada wyruszyła spod teatru, wprowadzając zgromadzonych w klimat radosnej i energetycznej muzyki bałkańskiej.

Następnie wszyscy przenieśli się na plac przy CKiS, gdzie o godzinie 18:30 rozpoczął się koncert zespołu BUM BUM ORKeStar. Publiczność została oczarowana niezwykłym brzmieniem instrumentów i energetycznym występem artystów.

Godzinę później widownia śmiała się do łez przy spektaklu komediowym Teatru na Walizkach pt. „L’Estrada”. Przez około 50 minut aktorzy dostarczali publiczności nieustającej rozrywki. Ich humor i kreatywność sprawiły, że widzowie byli zaangażowani w przedstawienie od pierwszej do ostatniej minuty.

W dalszej części wieczoru Teatr Ewolucji Cienia wystawił spektakl pt. „Dobrze, lepiej, katastrofa” trwający 60 minut. Natomiast Teatr Klinika Lalek zaprezentował przedstawienie „Cyrk Tarabumba”.

Spektakl Teatru Woskresinnia, który miał odbyć się dzisiaj w Kaliszu, został odwołany. Powodem jest wypadek, w którym ucierpiała grupa teatralna, podróżująca do Kalisza. W wyniku wypadku, do którego doszło pod Rzeszowem, kilka osób z grupy doznało poważnych obrażeń i zostało przewiezionych do szpitala. Nasze myśli są z poszkodowanymi, a także z członkami grupy teatralnej, którzy przeżywają trudne chwile. O dalszych krokach w zakresie organizacji przyszłych występów organizatorzy będą informować w późniejszym terminie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze