Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Balony i butelki, czyli kilkanaście worków porzuconych odpadów na Torowej

Temat oraz problem zaśmiecania nie jest niestety nowy i choć po kilku głośniejszych zdarzeniach z końca ubiegłego roku „na chwilę” ucichł, to jak widać nie na długo. Kaliscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o podrzuceniu worków z odpadami, wśród których były m.in. balony oraz szklane butelki.

Do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o podrzuceniu worków ze śmieciami w okolicach ulicy Torowej. Strażnicy, którzy pojechali na miejsce, ujawnili kilkanaście worków z odpadami: szklanymi oraz plastikowymi butelkami, opakowaniami po jedzeniu, balonami i innymi dekoracjami. W toku czynności służbowych udało się na szczęście ustalić sprawcę podrzuconych odpadów. Zastosowano wobec niego postępowanie mandatowe, a także zobowiązano do uprzątnięcia terenu, co niezwłocznie uczynił. Jak informuje kaliska SM – kto dopuści się takiego czynu może zostać ukarany na podstawie art. 145 Kodeksu wykroczeń. Przepis ten mówi, iż „zanieczyszczający lub zaśmiecający miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. Choć skala problemu w tym przypadku w stosunku do sytuacji, o której pisaliśmy pod koniec listopada wydaje się mniejsza, to stawki mandatu wciąż nie brzmią zbyt groźnie, a potwierdzają to kolejne zlokalizowane nielegalne składowiska odpadów.

 

 

Źródło: SM


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze