Balski przed największym wyzwaniem w karierze

Już dzisiaj, 30 maja, kaliska nadzieja w boksie zawodowym, zmierzy się z byłym mistrzem federacji EBU, Mateuszem Masternakiem.

Na gali Knockout Boxing Night 15, w rzeszowskiej hali Podpromie, Adam Balski zmierzy się z Mateuszem Masternakiem, byłym mistrzem federacji EBU.

Pierwotnie Mateusz Masternak (43-5, 29 KO) miał spotkać się w ringu z niepokonanym Damirem Beljo (26-0, 21 KO). Tymczasem Bośniak wycofał się z pojedynku, a w jego miejsce wskoczył Adam Balski (15-0, 9 KO). Stawką walki w kategorii junior ciężkiej będzie pas IBF International. 

Dla kaliskiego pięściarza wagi cruiser będzie to największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Balski do tej pory, w piętnastu swoich zawodowych pojedynkach ani razu nie przegrał. Pokonywał, m.in. takich rywali jak Denis Grachev czy Łukasz Janik. Niemniej, z tak utytułowanym pięściarzem jak Mateusz Masternak nigdy jeszcze nie walczył.

Ekspert bokserski, Przemysław Garczarczyk nie daje wielkich szans Balskiemu:

Koszmar dla Balskiego. Master nigdy nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Dla niego obrona zawsze jest pierwszą rzeczą, głupim ciosem go nie trafisz. Rozkręca się z rundy na rundę. Kiedy ty się męczysz, on dopiero wchodzi na wysokie obroty. Jest on zdecydowanym faworytem.

My jako kaliszanie wierzymy jednak, że to właśnie w takich walkach, kiedy jesteś skazywany na pożarcie, można stworzyć swoją historię i wejść do pierwszej ligi wagi cruiser w Europie.

Na koniec przypomnijmy, że w walce wieczoru Artur Szpilka (24-4, 16 KO) zmierzy się z Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO), a stawka pojedynku będzie WBC International w nowo powstałej kategorii bridger.

Gala rozpocznie się o godzinie 17:30. Walka wieczoru planowana jest na godzinę około 21:25.

Zdjęcia: Instagram Adam Balski


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze