Bałuk nową-starą libero MKS-u

Oliwia Bałuk przedłużyła kontrakt z Energa MKS-em Kalisz i o ile tego kibice mogli się spodziewać, to jest również małe zaskoczenie – w przyszłym sezonie będzie występować na pozycji libero.

Oliwia dołączyła do kaliskiego zespołu przed poprzednim sezonem z E.Leclerc MOYA Radomki Radom, a pierwsze siatkarskie kroki stawiała w SP nr 6 w Kołobrzegu. Była również reprezentantką Polski w wielu kategoriach młodzieżowych i uczestniczką Mistrzostw Europy U17 i Mistrzostw Świata U20, gdzie była kapitanem naszej kadry. Od początku swojej kariery była kojarzona z graniem na pozycji przyjmującej. Skoczność i dynamika to cechy charakteryzujące grę Oliwii w ataku, jednak jej głównym atutem są umiejętności w przyjęciu. W poprzednim sezonie przyjmowała ze skutecznością ponad 57% (25% przyjęcia perfekcyjnego) będąc jedną z lepszych przyjmujących pod tym względem w TAURON Lidze.

W nowym sezonie Bałuk po konsultacji ze sztabem szkoleniowym zdecydowała się postawić w pełni na swój największy atut i stworzy parę libero z Kingą Wysokińską. Tym samym dołącza do Sylwii Kucharskiej i Moniki Gałkowskiej, które również przedłużyły swoje kontrakty na sezon 2020/21. Potwierdzonymi nowymi zawodniczkami w kaliskim zespole są Oriana Miechowicz, Aleksandra Dudek i Kinga Wysokińska. Drużynę poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska, 

Atakujące: Oriana Miechowicz, Monika Gałkowska, 

Środkowe: 

Przyjmujące: Aleksandra Dudek, 

Libero: Kinga Wysokińska, Oliwia Bałuk 

Sztab: Jacek Pasiński (I trener)

Źródło: Energa MKS Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze