Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Bandonegro Symfonicznie na Dzień Kobiet

W najbliższy piątek, 4 marca na scenie kaliskiej filharmonii zagości Bandonegro, światowej klasy zespół, prezentujący tango w nowoczesnej odsłonie. Stworzony przez czterech młodych muzyków, przyjaciół, pełnych pasji i gorącego temperamentu, którzy od lat rozpalają serca publiczności na całym świecie od Argentyny przez Hiszpanię i Francję, po największe sale koncertowe w Polsce.

Koncert „The Spirit of Tango” to międzynarodowe przeboje i najwybitniejsze dzieła muzyki tango w porywających, symfonicznych aranżacjach, stanowiących niezwykłe połączenie instrumentów tanga: bandoneonu (Michał Główka), skrzypiec (Jakub Czechowicz), fortepianu (Marek Dolecki) i kontrabasu (Marcin Antkowiak) z brzmieniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą maestro Ruben Silva. Główny punkt programu stanowi dzieło Astora Piazzolli – The Four Seasons of Buenos Aires – złożona z czterech części suita, znana też pod tytułem Cztery pory roku w Buenos Aires. Poszczególne ogniwa zostały ułożone przez kompozytora w innej kolejności niż w znanych koncertach Antonio Vivaldiego, do których Piazzolla odwołał się w tytule cyklu: Otoño porteño („Jesień”), Invierno porteño („Zima”), Primavera porteña („Wiosna”) i Verano porteño („Lato”). Kolejnym utworem jest nazywane hymnem wolności słynne Libertango Piazzolli. Utwór symbolizuje odejście kompozytora od tanga klasycznego i rozpoczęcie nowego stylu – tango nuevo. 

W repertuarze znajdziemy również utwory wybitnego argentyńskiego śpiewaka, kompozytora oraz prekursora „Złotej Ery Tanga” – Carlosa Gardela, takie jak Volver czy Por Una Cabeza (znane z filmu Zapach Kobiety) oraz jedno z najbardziej rozpoznawalnych tang wszechczasów La Cumparsita. Nie zabraknie też niezwykle romantycznego „Oblivion”, które zostało okrzyknięte najpiękniejszą melodią świata. Rozrywkowe dopełnienie koncertu stanowi słynne El Tango de Roxanne z musicalu Moulin Rouge oraz niezwykła aranżacja Englishman in New York Stinga autorstwa zespołu Bandonegro. Koncert poprowadzi Witold Pelka i odbędzie się on w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej: Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM przy ul. Nowy Świat 28/30 (wejście do sali wyłącznie od strony parkingu). Bilety można nabyć w kasie biletowej przy ul. Al. Wolności 2 od pon.-czw., UWAGA ZMIANA: od godz. 11:00 do 17:00. W pt. od godz. 13:00-17:00 oraz online na stronie: https://bityl.co/B7Pz

Wykonawcy: 

Bandonegro:

Michał Główka – bandoneon, akordeon

Jakub Czechowicz – skrzypce

Marek Dolecki – fortepian

Marcin Antkowiak – kontrabas

Ruben Silva – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Witold Pelka – prowadzenie koncertu 

Źródło: FK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze