Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Będzie głośno, będzie radośnie” – już w niedzielę Formoza Challenge!

Już w niedzielę 22 maja odbędzie się na kaliskich Winiarach Formoza Challenge – bieg organizowany przez wojskową jednostkę specjalną Formoza. Znaczna większość miejsc jest już zajęta, dlatego zainteresowani mają ostatni moment na to, aby móc zapisać się na wydarzenie. Jak to zrobić?

Idea biegu

Bieg Formoza Challenge, który odbędzie się w Lesie Winiarskim, sygnowany jest maksymą: „Nigdy nie zostawiamy swoich”. Oznacza to, że uczestnicy mimo rywalizacji na trasie, są także kompanami wszystkich tych, którzy biorą udział w biegu. Formoza Challenge to bieg z przeszkodami, jednak nie wszystkie z nich trzeba koniecznie pokonywać – każdą przeszkodę można ominąć poprzez wykonanie pompek lub przysiadów.

Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), jak i te trudniejsze (advanced), w których biega się z dociążonym plecakiem oraz atrapą karabinu. – Będzie głośno, będzie radośnie, bo o to przede wszystkim chodzi – mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. – Będzie trzeba wykazać się hartem ducha, sprawności fizyczną, wytrzymałością i wydolnością. Nie jest to proste. Rok temu brałem udział i bieg daje w kość – zaznaczał Grzegorz Kulawinek.

Bieg w Lesie Winiarskim

Bieg Formoza Challenge odbył się także w ubiegłym roku. Wówczas wzięło w nim udział 600 uczestników, teraz zainteresowanie jest jeszcze większe. Już teraz zapisało się ponad 800 osób, a miejsc zostało niecałe 50. – Rok temu robiliśmy swego rodzaju rozpoznanie walką, które okazało się dużym sukcesem, gdyż zainteresowanie służbą w naszej jednostce tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że jest to dobry kierunek dla naszych działań – mówił kmdr ppor. Michał Synak, rzecznik prasowy Jednostki Wojskowej Formoza.

IMG_3585 (Copy)
kmdr ppor. Michał Synak, rzecznik prasowy JW Formoza

Jak poinformował Szymon Sobczak, odpowiedzialny za organizację wydarzenia, bieg cieszy się także sporym zainteresowaniem dzieci. W porównaniu do ubiegłego roku, zgłoszonych zostało dwukrotnie więcej dzieci. W trakcie wydarzenia dostępne będzie stoisko informacyjne, w którym będzie można dowiedzieć się więcej nt. Wojska Polskiego, jak i samej jednostki Formoza, składającej się z wojskowych specjalsów.

W Formozie weźmie udział prezydent Kalisza Krystian Kinastowski. W ubiegłorocznych zawodach wzięli także udział wiceprezydenci Grzegorz Kulawinek oraz Mateusz Podsadny, lecz tym razem ze względów zdrowotnych zrezygnowali oni z uczestnictwa w biegu.

Na początku wszyscy mówią, że to jest tylko dobra zabawa, ale kiedy już jest strzał, jak już idą dymy, jak jest hałas to czujemy adrenalinę, czujemy, że trzeba rywalizować. Tak już mamy, sportowcy tak mają, jak startują to rywalizują.

dodawał wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Zapisy

Jest jeszcze możliwość rejestracji, choć zostało jedynie 50 z 850 miejsc. Należy udać się do Biura Zawodów znajdującego się przy 
ul. Gajowej 1 w Kaliszu, które w sobotę 21.05.2022 będzie czynne w godzinach 12:00 – 20:00, a w niedzielę 22.05.2022 od 8:00 do wydania ostatniego pakietu. Start biegu w niedzielę 22.05.2022 roku o godzinie 9:00. Szczegóły dotyczące długości trasy, rodzajów biegu oraz kosztów biletów dostępne są TUTAJ.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze