baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Będzie nowy mural w Kaliszu. Już w sobotę odsłonięcie!

Przed nami uroczystości 150-lecia Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu. Już w dniach 3-4 czerwca Zespół Szkół Ekonomicznych organizuje obchody tego jubileuszu. Przewidziano odsłonięcie muralu na ścianie budynku szkoły, galę oraz mszę świętą. O wydarzeniu opowiadała dyrektor ZSE Agnieszka Korotczuk podczas konferencji prasowej w ratuszu. Szczegóły w artykule.

W weekend 3-4 czerwca 2023 roku odbędą się uroczystości organizowane przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Absolwentów Szkół Handlowych i Ekonomicznych. Jak mówiła Agnieszka Korotczuk, dyrektor „Ekonomika”, ZSE cyklicznie co 5 lat organizuje zjazdy absolwenckie, które odbywają się w pierwszą sobotę czerwca. – Już wcześniej podejmowaliśmy w szkole starania, które zaznaczały naszą obecność w strukturach oświatowych Kalisza – mówiła pani dyrektor. Wymieniała ona m.in. wystawę, która rozstawiona jest przy ul. Śródmiejskiej obok kościoła pw. Św. Rodziny, a także będący na ukończeniu mural.

Agnieszka Korotczuk, dyrektor „Ekonomika”

Odsłonięcie ww. muralu odbędzie się w sobotę 3 czerwca od godziny 9:00 przy ul. Legionów 6. Inspiracją dla projektanta muralu Wojciecha Rokosza były prace uczniów, którzy wykonywali propozycje projektu – na wielu z nich znajdował się banknot, stąd Wojciech Rokosz również zdecydował się wykorzystać ten rekwizyt w swojej pracy namalowanej na ścianie Zespołu Szkół Ekonomicznych. O 10:30 przewidziano organizację gali jubileuszowej 150-lecia Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu oraz XIV Zjazdu Absolwentów w auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego. W niedzielę 4 czerwca od 11:30 uroczysta msza święta w intencji społeczności szkolnej i absolwentów ZSE w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Asnyka.

Nad wydarzeniem patronują Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski.

fot. Tomasz Walendowski, za ZSE w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze