Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Bellamonte – wystawa sztuki nie tylko użytkowej” autorstwa Izabeli Montelatyc

Izabela Montelatyc to kaliszanka, która od ponad dwóch dekad mieszka w Wielkiej Brytanii, rozkwita jako projektantka i stylistka wnętrz. Jest nie tylko właścicielką firmy HOME CREATIONS, z siedzibą w DURHAM na północy Anglii, ale również prowadzi Pracownię w Kaliszu przy ul. Grodzkiej 11.

Jako pasjonatka sztuki użytkowej oraz oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych, Izabela Montelatyc jest zarówno projektantką, jak i wykonawczynią wnętrz. Rozpoczynając od rysunków technicznych i wizualizacji, kończąc na dostarczeniu gotowego projektu klientom, angażuje się w każdy aspekt procesu. Jej prace to nie tylko meble i dekoracje, lecz także obrazy, rzeźby, wielkoformatowe murale i oświetlenie, które inspirowane są indywidualnymi potrzebami klientów.

Wykorzystując różnorodne materiały i techniki, od tradycyjnych po nietypowe, tworzy unikatowe dodatki do wnętrz, np. lampy z filiżanek do kawy czy dekoracje z żywych kwiatów. Z pełnym szacunkiem do historii, odkrywa esencję przedmiotów i przywraca im dawny blask, przez renowacje mebli, czy umieszczenie stuletnich maszyny do pisania, aparatów fotograficznych oraz odzyskanych książek sprzed wieków w nowoczesnych wnętrzach.

Jako mentorka i nauczycielka, dzieli się swoją wiedzą na warsztatach w Kaliszu, koncentrując się na tynkach dekoracyjnych, dekoracjach okolicznościowych oraz tworzeniu własnych dekoracji. Współpracuje także z Atelier Ecorson w Warszawie nad autorską linią tapet trójwymiarowych BELLAMONTE, inspirowanych jej pracami.

Jako osoba ciekawa świata i ludzi, organizuje sesje zdjęciowe, dla których tworzy różnorodne tła. Jej celem jest sprawienie, aby świat stawał się piękniejszy i bardziej wyjątkowy poprzez unikalny styl i kreatywność.

Jej życie nie zna granic, a każdy projekt to dla niej nowe wyzwanie, które realizuje z nieograniczoną wyobraźnią.

Wystawę „Bellamonte – wystawa sztuki nie tylko użytkowej” będzie można podziwiać od 26 kwietnia do 9 maja 2024 roku.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 18:00.

ŹRÓDŁO: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze