reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Benefis Beaty Poźniak na Małej Plaży

8 października na Małej Plaży w Szałe (k. Opatówka) odbędzie się organizowany przez Stowarzyszenie „Aktywni”, w ramach programu „Jesienny Dzień Kobiet”, benefis z okazji 40-lecia pracy wybitnej polskiej aktorki Beaty Poźniak, która jak dotąd osiągnęła największy sukces artystyczny za oceanem i to w różnych dziedzinach. W ramach benefisu nastąpi także światowa premiera tomiku artystki pt. „PoezJA dyskordia”, a także zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe aktorki, będzie można porozmawiać na każdy temat (w tym temat wprowadzenia święta Kobiet w USA), a także obejrzeć krótki spektakl taneczny w reżyserii kaliskiej choreografki Arlety Piotrowskiej.

Spotkanie odbędzie się 8 października 2023 o godzinie 17:00 – potwierdzając swoją obecność oraz liczbę osób telefonicznie (tel. 507 039 387 – środy i czwartki od 16 – 20, od piątku do niedzieli od 12-22 – można pozostawić również sms) zapewnimy Państwu miejsca siedzące w plażowej loży. W ramach spotkania można pozostawiać w puszkach dowolne kwoty, które przeznaczymy na zakup niezbędnych wyprawek dla kobiet opuszczających oddział neonatologii w kaliskim szpitalu.

O BEACIE POŹNIAK :

Beata Poźniak to aktorka, reżyserka, malarka i poetka, która przeszła do historii Stanów Zjednoczonych, inicjując wprowadzenie ustawy dot. ustawowego obchodzenia Dnia Kobiet (H.J.R. 316), za co została wyróżniona przez Burmistrza Los Angeles i w Kongresie USA. W akcji popierali ją nie tylko politycy, ale również amerykańskie gwiazdy – w tym m.in. Steve Wonder. W Polsce Poźniak zadebiutowała 40 lat temu jako Todzia w serialu “Życie Kamila Kuranta”, a w USA u boku Gary’ego Oldman’a, Kevina Costnera czy Tommy Lee Jones w kontrowersyjnym filmie o zamachu na Prezydenta Johna F. Kennedyego „JFK w reżyserii Olivera Stone’a, który zdobył osiem nominacji do Oskara.

To właśnie 40-lecie swojej pracy aktorka zdecydowała się obchodzić na Małej Plaży w Szałe k. Opatówka, a oprawę artystyczną benefisu zleciła kaliskiej grupie tanecznej Arlety Piotrowskiej.

Poźniak jest pierwszą nieanglojęzyczna aktorką, która nagrała w języku angielskim audiobook w USA, za co zdobyła prestiżowe nagrody amerykańskie za głos, takie jak: Earphones Awards, Audies i Voice Arts Awards, a także została wyróżniona przez Washington Post za najlepszy audiobook roku. Artystka jest też pierwszą i jedyną aktorką w historii 30-letniego istnienia popularnej gry Mortal Kombat (gdzie gra u boku Arnolda Schwarzeneggera i Sylvestra Stallone’a), która zdobyła Voice Arts Award w kategorii „Outstanding Video Game Character, Best Voiceover” (2020).

W czerwcu Beata Poźniak uhonorowana została przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Źródło: Stowarzyszenie Aktywni

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze