Bez goli w wyjazdowym meczu KKS-u w Lubinie

W drugim spotkaniu sezonu KKS Kalisz zdobył swój pierwszy punkt, ale w dalszym ciągu jednak nie zobaczyliśmy premierowego trafienia dla kaliskiej drużyny. Po porażce z Radunią tym razem KKS zremisował z rezerwami Zagłębia Lubin 0-0.

Mecze z drużynami rezerw mają swoją specyfikę. Otoczka tego spotkania przypominała bardziej sparing lub rozbudowany trening. Gra odbywała się na bocznym boisku z niewielkimi trybunami, na których zasiadła garstka widzów. Ciężko w takich warunkach zachować pełną uwagę, a jednak jest to mecz o punkty, które należy zdobyć. Piłkarze KKS-u byli mimo wszystko dobrze skoncentrowani. Dbał o to Maciej Krakowiak, który – dzięki ciszy na trybunach – miał z bramki możliwość przekazywać kolegom rozmaite komendy. Po zakończeniu kariery radzimy zainteresować się możliwością zdobycia papierów trenerskich.

Pierwsze groźne uderzenie miało miejsce w 9 minucie, kiedy Kentaro Arai nieskutecznie próbował pokonać Jasmina Buricia. Bośniacki bramkarz przerwał również dobrze zapowiadającą się akcje trójki Smoliński-Gordillo-Sobol w 21 minucie, a w 33 minucie wybronił strzał Macieja Białczyka po podaniu Huberta Sobola.

KKS przeważał, o czym świadczy fakt, że gospodarze oddali pierwszy strzał na bramkę dopiero w 38 minucie meczu. To Lubinianie mieli jednak najlepszą sytuacje do objęcia prowadzenia w pierwszej połowie. W 44 minucie, po stracie Smolińskiego w środku pola, remis dla KKS-u musiał ratować Maciej Krakowiak, który obronił strzał Pawła Kruszelnickiego. Od tego momentu gra Zagłębia zaczęła wyglądać lepiej.

Po przerwie w Dumie Kalisza Głaza zastąpił Szewczyk, a Zagłębie dokonało aż trzech roszad – na boisku pojawił się Kizyma, Popielec i Ratajczyk. Ten ostatni przywitał się z widzami ładną indywidualną akcją, w której minął kilku piłkarzy gości. Na skuteczne skończenie akcji nie starczyło mu już jednak sił. W 49 minucie kolejny raz przypomniał o sobie Paweł Kruszelnicki, ale strzał napastnika Zagłębia znów wybronił nogami Maciej Krakowiak.

W 69 minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Zagłębia – Paweł Zochacki – Kusztal zmienił Szafranka. Adam Ratajczyk w 70 minucie znów zabawił się w polu karnym z defensorami „Dumy Kalisza”, ale uderzenie byłego piłkarza Stali Mielec pozostawiało wiele do życzenie. W 73 minucie Sobol skierował dobre podanie do Nestora Gordillo, ale Hiszpan chybił z 15 metra. W 79 minucie kolejnym strzałem z boku boiska popisał się Adam Ratajczyk, ale znów pewnie interweniował Krakowiak.

W 80 minucie trener Sochacki przeprowadził ostatnią zmianę w swoim zespole. Zmiana dotyczyła drugiej linii, gdyż Dudziński zastąpił Kruszelnickiego. Trener Ozga dopiero w 83 minucie zdecydował się na drugą zmianę. Niezłego w tym spotkaniu Sobola zastąpił Kacper Janiak. Do końca meczu z ławki weszli jeszcze Maroszek (za Araia) oraz Gęsior (za Kalenika). Końcówka należała jednak do Lubinian. W 84 minucie mocnym uderzeniem postraszył kaliszan Mateusz Kizyma  a trzy minuty później Orlikowski trafił w boczną siatkę. W 88 minucie doświadczeniem popisał się Jarosław Jach (piłkarz z epizodem w reprezentacji Polski), który w polu karnym skutecznie odebrał piłkę Kacprowi Janiakowi.

W doliczonym czasie gry piłkę wypluł po rzucie rożnym Burić, niestety Janiak, do którego dotarła piłka nie zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Na zakończenie spotkania szczęścia z dystansu szukał jeszcze Jarosław Jach, ale znów pewnie obronił piłkę Maciej Krakowiak.

W przyszłym tygodniu Duma Kalisza wraca na swój stadion, a rywalem podopiecznych Pawła Ozgi będzie GKS Jastrzębie.