Bez niespodzianki z mistrzami Polski

Po zeszłotygodniowych emocjach, kiedy to kaliszanie pokonali w wielkopolskich derbach drużynę z Ostrowa Wielkopolskiego, dziś musieli zmierzyć się z mistrzami Polski. Bez niespodzianki to ekipa z Kielc wyjeżdża z Kalisza z kompletem punktów.

Mistrzowie Polski, drużyna Łomży Industrii Kielce od samego początku spotkania kontrolowała sytuację, kaliszanie natomiast, pomimo dobrych akcji między innymi Konrada Pilitowskiego, popełniali błędy. Na korzyść gości była ofensywa, inaczej zaś prezentowała się obrona, co wykorzystywali rozgrywający Energi MKS-u Kalisz. Kielczanie wypracowali kilkubramkowe prowadzenie już w 10 minucie prowadząc 8:3, na przerwę schodząc z sześciobramkową przewagą – 23:17.

Druga połowa, a właściwie jej pierwsze piętnaście minut to okres lepszej gry gospodarzy. Im bliżej jednak końca, tym to goście ponownie przejmowali inicjatywę. Goście wyraźnie odskakiwali wynikiem, od stanu 28:23 w dziesięć minut zbudowali jedenastobramkową przewagę – 37:26. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 43:26 dla drużyny Łomża Industria Kielce.

Kolejne domowe spotkanie Energa MKS Kalisz rozegra już w przyszły piątek. O godzinie 19:00 w hali Arena zagra z ekipą Chrobrego Głogów.