Bez straty seta w półfinale

Kadetki Energa MKS-u Kalisz wygrały ostatni mecz Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski z LTS-em Legionovią Legionowo i są na ostatniej prostej do obrony tytułu mistrzowskiego. W ostatnim meczu na zamknięcie turnieju spotkały się niepokonane do tej pory zespoły, które już zapewniły sobie awans do ścisłego finału. Mimo to obie strony podeszły do spotkania bardzo poważnie i chciały odnieść zwycięstwo.

Trzeci mecz kaliskiego zespołu w rozgrywanym od piątku turnieju półfinałowego znowu rozpoczął się od przewagi. Po dobrym początku i pewnym zwycięstwie w pierwszym secie, drugi również rozpoczął się prowadzeniem kaliszanek 5-0 i zakończył się wygraną przez nie partią. Problemy zaczęły się w trzeciej odsłonie, kiedy w środkowej części seta legionowianki wypracowały kilkupunktową przewagę i wydawały się zmierzać do wygrania pierwszego seta w tym meczu prowadząc już 19-23. Wtedy jednak serię trudnych zagrywek w pole przeciwniczek posłała Karolina Nadera, a w ataku świetnie spisała się Zosia Sobanty – późniejsza MVP spotkania i kadetki Energa MKS-u zamknęły ostatni mecz turnieju również wygrywając bez straty seta. Turniej finałowy odbędzie się w Olecku, w dniach 2-6 czerwca. Energa MKS SMS Kalisz będzie bronił zdobytych w zeszłym roku złotych medali.

Energa MKS SMS Kalisz 3:0 LTS Legionovia Legionowo

MVP: Zosia Sobanty

Źródło: Energa MKS Kalisz