Bez uprawnień na motocyklu

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który rażąco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że 21-latek ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy podczas służby na terenie powiatu kaliskiego zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do „pięćdziesiątki”. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 21-letni motocyklista nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Policjanci w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy oraz nałożyli na niego dwa mandaty karne. Jeden w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, drugi za brak uprawnień. W związku z wykroczeniem na konto 21-latka wpłynęło również 10 punktów karnych.

Odpowiedzialności nie uniknął również właściciel motocykla, który udostępnił jednoślad osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. W związku z popełnionym wykroczeniem 51-latek został ukarany mandatem.

 

 

Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter