Bezpieczeństwo pożarowe w lasach w regionie

W ostatnich dniach funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu przeprowadzili kontrolę stanu bezpieczeństwa pożarowego na terenie Nadleśnictwa Kalisza oraz Grodziec, a także Lasów Komunalnych Miasta Kalisza. Strażacy sprawdzali m.in. stan dróg pożarowych, pasów przeciwpożarowych, jak również dostępność zbiorników wodnych, które mogą być wykorzystane podczas ewentualnej akcji ratowniczo-gaśniczej.

Strażakom towarzyszyli leśnicy, w tym również Straż Leśna, z którymi omówiono poszczególne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa pożarowego lasów. Zgromadzone informacje posłużą do sporządzenia opracowania na temat stanu bezpieczeństwa lasów w regionie i przyczynią się do jeszcze większego ich bezpieczeństwa pod kątem zagrożenia pożarowego. Pomimo dużych opadów deszczu w ostatnich tygodniach, nie należy zapominać, iż cały czas istnieje zagrożenie wybuchu pożaru na obszarze leśnym, dlatego starajmy się nie używać ognia otwartego w lesie, a zauważony pożar zgłaszać pod numerem 998 lub 112. Do ostatniego pożaru w lesie na terenie działania KM PSP w Kaliszu doszło 30 maja 2021 roku, w miejscowości Nowe Prażuchy, gdzie spaleniu uległo koło 20 ar poszycia leśnego.


Źródło: KM PSP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter