baner_AK
reklama-SWWS

Bezpieczne kolonie dzięki KM PSP Kalisz

W dniu 11.07.2022r. funkcjonariusze Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 dokonali rozpoznania operacyjnego Stanicy Harcerskiej „Grodzisko” Hufca ZHP przy ul. Wypoczynkowej 3 w Kaliszu.

Z racji, iż stanica stanowi obecnie miejsce wakacyjnych półkolonii dzieci i młodzieży, skontrolowano dojazd do niej, sprawdzono warunki ewakuacji z terenu obozowiska oraz drogi łączności na wypadek pożaru lub innej niebezpiecznej sytuacji.

Wizyta na terenie stanicy była jednocześnie okazją do omówienia z uczestnikami półkolonii zasad bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, szczególnie w lesie i nad wodą. Strażacy zaprezentowali samochód pożarniczy oraz omówili sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który na co dzień jest używany przez nich przy zdarzeniach. W ramach spotkania przypomniano również numer alarmowy i schemat prowadzenia rozmowy z dyspozytorem podczas zgłaszania zagrożenia.

 

Źródło: KM PSP Kalisz

Zdjęcia: funkcjonariusze KM PSP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze