baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Bezpłatne badania mammograficzne w Kaliszu

Urząd Miasta Kalisza zaprasza do udziału w bezpłatnych badaniach mammograficznych:

  • panie w wieku 40-49 lat: w ramach  miejskiego Programu wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet:  w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym  im. Ludwika Perzyny w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79 wykonywane są badania mammograficzne dla mieszkanek Kalisza w wieku 40-49 lat (1983-1974). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej telefonicznie: +48 62 765 13 18 lub osobiście: segment 3A od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00 lub drogą elektroniczną:  zdo@szpital.kalisz.pl 
  • panie w wieku 50-69 lat: w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi: 22 sierpnia 2023r. w Kaliszu przy Bricomarche ul. Młynarska 131. Zapisy na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanych tego prowadzone są od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00).

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze