Bezpłatne badania w ramach “Białej soboty”

Władze miasta zapraszają do udziału w kolejnej akcji „Białe Soboty”, która odbędzie się 4 września w godz. 10.00 - 14.00, Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

W ramach „Białej Soboty” mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań RTG klatki piersiowej, konsultacji psychologicznych, konsultacji dietetycznych wraz z analizą składu ciała, światłoterapii bioptron, edukacji zdrowotnej w zakresie wirusowego zapalenia wątroby typ B i C. Ponadto będzie można zrobić badanie przesiewowe w kierunku raka czerniaka. Badania przesiewowe w kierunku czerniaka bezpłatne są dla osób w wieku 50-64 lata, osoby w innym wieku mogą zrealizować badania odpłatnie w wysokości 100zł.

Podczas “Białej Soboty” będzie uruchomiony Punkt Szczepień, w którym będzie można wykonać szczepienie przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson.

Badania w kierunku raka czerniaka będzie można wykonać w dniach:
• 3 września, w godzinach 14-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
• 4 września, w godzinach 9-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
• 5 września, w godzinach 9-20, miejsce: Hala Arena, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24

Badanie zajmuje około 20 minut, jest nieinwazyjne i bezbolesne. Osobie badanej wykonywane są zdjęcia lokalizacyjne znamion na całym ciele, a następnie zdjęcia każdej ze zmian w odpowiednim powiększeniu. Następnie wynik badania konsultowany jest z lekarzem dermatologiem, a wynik przesyłany zostaje listownie do pacjenta. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, wraz z wynikiem badania, przesłane zostaje skierowanie do lokalnej poradni specjalistycznej. Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu, rejestracji w kierunku badania raka czerniaka można dokonać poprzez dedykowaną stronę internetową: www.stopczerniak.ako.pl lub infolinię : +48 800 808 006


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter