Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Białorusini usłyszeli zarzuty szpiegostwa

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu dwóch obywateli Białorusi. Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane ze szpiegostwem na rzecz służb wywiadowczych Białorusi. Prokurator ujawnił, czym zajmowali się w Polsce.

Do zatrzymania obcokrajowców doszło w poniedziałek, prokuratura w środę wydała oficjalną informację. Czynności przeprowadziła Żandarmeria Wojskowa. 

– Zatrzymani usłyszeli zarzuty szpiegostwa na rzecz służb wywiadowczych Białorusi. – Ustaliliśmy, że obywatele Białorusi mieli między innymi dokonywać rozpoznania obiektów wojskowych i cywilnych o krytycznym znaczeniu dla obronności Polski – powiedział Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Prokuratura na razie nie ujawnia szczegółów sprawy, nie podaje też bliższych danych dotyczących podejrzanych. Wiadomo, że podejrzani trafili do aresztu. Sprawę Białorusinów prowadzi wydział do spraw wojskowych poznańskiej prokuratury okręgowej.

 źródło: tvn24, PAP, fot.: pixabay

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze