baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Biblioteka jest kobietą

Gminna Biblioteka Publiczna im. Barci Gillerów w Opatówku zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Marii Kuczary, połączony z koncertem duetu smyczkowego w składzie Iwona Gorgol – wiolonczela, Jacek Fabiniak – skrzypce.

Ta niesamowicie skromna artystka Maria Kuczara – urodziła się w 1956r. Pochodzi z Wlenia, większość życia spędziła jako pracownik kolei, obecnie mieszka na wsi niedaleko Krakowa. Od kilku lat zajmuje się fotografią i grafiką komputerową, autorka ilustracji do książek i projektów okładek płyt. Współpracuje z pismem internetowym INTER – Literatura-Krytyka-Kultura. Jej prace pokazywane były na wystawach między innymi w: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Kaliszu, Lwówku Śląskim, Myślenicach, Drezdenku, czy Wleniu.

Najczęstszym tematem prac Marii Kuczary jest człowiek. Jej skupienie na detalach i symbolach tworzy indywidualny świat autorki, który sama często nazywa „niemożliwym”. Świat, który prezentuje zabarwiony jest dużym ładunkiem interpretacyjnym, i to niezależnie od tego, czy artystka prezentuje fotomontaże, czy kadry z sesji fotograficznych. Każdy obraz przepełniony jest gestem, emocją i ogromnym duchowym napięciem.

Kiedy Maria Kuczara zdobyła pierwsze miejsce w cyklicznym konkursie fotograficznym organizowanym przez Myślenicką grupę Fotograficzną mgFoto, zapytana o to jak powstało zwycięskie zdjęcie odpowiadziała: – Przepraszam, ale ja nie lubię gadać o zdjęciach, bo nie umiem, to emocja złapana w chwili i tyle. Zdjęcie pozowane, modelka chce być anonimowa. Zdjęcie zatytułowałam „Cały świat”.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze