baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Biblioteka na Górnośląskiej już otwarta!

Zakończył się remont filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka. Wnętrza całkowicie się zmieniły, stały się nowoczesne i funkcjonalne. Oficjalnie bibliotekę po remoncie otworzył wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Biblioteka zyskała zupełnie nowy wygląd oraz wyposażenie. Od teraz to miejsce ma pełnić funkcję nie tylko wypożyczalni książek, ale także stać się miejscem spotkań. Dzięki wyburzeniu ściany udało się uzyskać przestrzeń, w której odbywać się będą wydarzenia dla dzieci i dorosłych.
W filii nr 1 dostępne są również stanowiska komputerowe, w tym jedno przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do modernizacji przyczynili się także mieszkańcy, którzy przekazali swoje fotografie przedstawiające ulicę Górnośląska przed laty – powstały z nich tapety, łącząc nowoczesny charakter biblioteki, z historią tego miejsca. Biblioteka przy zbiegu ulic Górnośląskiej i Staszica jest bowiem najstarszą, bo ponad sześćdziesięcioletnią filią w Kaliszu. Uroczyste otwarcie było okazją do podziękowania osobom, które zaangażowały się w realizację projektu.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Fan i kolega

Pani Wicedyrektor Anna Kubiak wygląda oszałamiająco 👍

Najnowsze