baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Bibliotekarze szkolili się w zakresie nowych technologii

W związku z rozwojem e-usług pracownicy kaliskiej biblioteki rozpoczęli cykl szkoleń poświęconych przede wszystkim nowym technologiom. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się, jak efektywnie wykorzystywać programy i narzędzia internetowe w komputerze.

Bibliotekarze poznali również podstawy pobierania, tworzenia, edycji i wysyłki plików tekstowych, audio i wideo. Posłużyły im do tego bezpłatne platformy. Dowiedzieli się także, w jaki sposób prowadzić działania instytucji w sieci – jak organizować wydarzenia online i radzić sobie ze sprzętem, takim jak słuchawki czy mikrofon. Omówili także szeroko pojętą kwestię komunikacji online wewnątrz i na zewnątrz instytucji. Starali się na bieżąco wdrażać rozwiązania, które mogą poprawić efektywność cyfrowych działań instytucji. Zajęcia poprowadziła Gabriela Kwarta z wrocławskiej firmy Good Books.

 

Źródło: MBP


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze