Biegi w ramach III. Dyszki Skalmierzyckiej

27 czerwca na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbyła się jedna z największych imprez biegowych w regionie – III Dyszka Skalmierzycka w ramach serii „Powiat Ostrowski biega”. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 170 zawodników z różnych zakątków Wielkopolski, którzy mieli do pokonania odcinek o długości ponad 10 km.

Połowę tego dystansu musieli przejść uczestnicy marszu nordic-walking, natomiast najmłodsi w zależności od wieku przebiegli od kilkudziesięciu do kilkuset metrów. Impreza poza charakterem wydarzenia sportowego miała znamiona festynu rodzinnego, gdyż organizatorzy – Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skalmierzyckiej – zapewnili szereg atrakcji towarzyszących biegowi: zamki dmuchane dla dzieci, malowanie twarzy, stoiska gastronomiczne czy przejazd motocykli żużlowych po bieżni stadionu.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn pierwsze miejsce zajął Bartosz Pawlaczyk z czasem 0:37:38, tuż za nim Jakub Gorzelańczyk (0:38:05), a na miejscu trzecim uplasował się Mateusz Grajek (0:40:42). Wśród kobiet na podium stanęła Olga Kazimirowa z czasem 0:46:59, miejsce drugie zajęła Anna Górska (0:48:58), a trzecie – Edyta Marciniak (0:49:54). Wśród dzieci również panował duch prawdziwej rywalizacji, czego efektem był pamiątkowy medal dla każdego uczestnika. Ponadto najlepsi – zarówno dorośli jak i dzieci – stawali na podium, aby odebrać z rąk Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzego Łukasza Walczaka, dyrektora biegu Pawła Wojtaszaka, przedstawicieli organizatora oraz sponsorów nagrody, medale i upominki. Impreza była współfinansowana z budżetu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.