Biskup Bryl z wizytą w starostwie

Nowy biskup Diecezji Kaliskiej - Damian Bryl odwiedził Starostwo Powiatowe w Kaliszu. To kolejne już ze spotkań biskupa Bryla w lokalnych instytucjach samorządowych - wcześniej rozmawiał m.in z prezydentem Kalisza, Krystianem Kinastowskim czy prezydent Ostrowa Wielkopolskiego - Beatą Klimek.

W spotkaniu w kaliskim starostwie uczestniczyli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Benedykt Owczarek oraz Skarbnik Powiatu Urszula Jędrusiak. Bp Damian Bryl został mianowany przez Papieża Franciszka 25 stycznia. Po ogłoszeniu nominacji biskup Damian Bryl powiedział:
 
“Chciałbym tej części Kościoła, którą nazywamy diecezją kaliską, jak najlepiej służyć. Chciałbym być dobrym pasterzem dla tej wspólnoty, pasterzem, który idzie na przedzie, aby odkrywać drogę, aby słuchać i być blisko, ale też pasterzem, który czasami idzie z tyłu, aby rozglądać się za tymi wszystkimi, którzy słabują i oddalają się od wspólnoty, by ich przygarnąć i im towarzyszyć. To zadanie jest odpowiedzialne i wymagające, dlatego dziękując wszystkim za życzliwość, proszę o modlitwę i wsparcie”.
 
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter