Biskup Janiak ponownie na terenie diecezji

Biskup Edward Janiak wbrew zakazom, które zostały ujęte również w opublikowanym pod koniec marca komunikacie Nuncjatury Apostolskiej, pojawił się na terenie diecezji. Jak wynika z komunikatu diecezji - biskup przebywa w domu opieki Caritas w Złoczewie (powiat sieradzki).

29 marca władze kościelne poinformowały o decyzji w sprawie biskupa Edwarda Janiaka, dotyczącej zarzucanych mu zaniedbań. Śledztwo w sprawie zaniedbań wobec nadużyć seksualnych, zakończyło się wyrokiem wydalającym biskupa z diecezji wraz z zakazem pojawiania się w niej czy uczestniczenia w lokalnych wydarzeniach. Według medialnych doniesień – pojawił się on w ostatnim czasie na terenie diecezji i przebywa we wspomnianym Złoczewie. Według medialnych doniesień – biskup Janiak miał złamać zakaz i pojawić się w regionie na szczepieniu. Do sprawy w poniższym komunikacie odniosła się kuria:

“W odpowiedzi na powtarzające się pytania o miejsce przebywania biskupa Edwarda Janiaka informujemy, że biskup Damian Bryl został powiadomiony o pobycie biskupa Edwarda Janiaka w Domu Opieki Społecznej Caritas w Złoczewie. Ze względu na obowiązujące biskupa Edwarda Janiaka ograniczenia nałożone przez Stolicę Apostolską biskup kaliski poinformował o zaistniałym fakcie Nuncjaturę Apostolską.” – napisał w oświadczeniu ks. Michał Włodarski, rzecznik prasowy diecezji kaliskiej.

 

 

Źródło: Diecezja Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter