baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Blisko 200 uczestników wzięło udział w Powiatowym Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej w Godzieszach Wielkich

W Godzieszach Wielkich wybrzmiały wczoraj pieśni legionowe i historyczne, zaśpiewane przez zespoły wokalne i chóry ze szkół podstawowych z terenu powiatu kaliskiego.

Wszystko to za sprawą Powiatowego Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej, w którym udział wzięło 12 zespołów i 5 chórów z 11 szkół. Tradycyjnie już przegląd organizowany jest w okolicy 11 listopada, jego celem niezmiennie jest krzewienie wartości patriotycznych wśród młodych pokoleń, rozbudzanie miłości do Ojczyzny, kształtowanie więzi z krajem ojczystym, a także popularyzacja pieśni patriotycznej i historycznej.

Zmagania dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie Przewodnicząca – prof. Beata Szymańska, dr Ewa Kłysz oraz mgr Monika Stachowiak.

Laureatami tegorocznej, siedemnastej już edycji Festiwalu zostali:

– w kategorii ZESPOŁY WOKALNE KL. I-IV

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Koźminku,

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Zbiersku,

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Rajsku.

– w kategorii ZESPOŁY WOKALNE KL. V-VIII

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Zbiersku,

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Zakrzynie,

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Woli Droszewskiej.

–  w kategorii CHÓRY

I MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Zakrzynie,

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Liskowie,

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa w Zbiersku.

Wielkie gratulacje!

Organizatorem Festiwalu już po raz kolejny jest Zespół Szkół w Godzieszach Wielkich i Powiat Kaliski. Festiwal odbywa się pod Honorowym Patronatem Krzysztof Nosal Starosta Kaliski oraz Wójta Gminy Godziesze Wielkie Józefa Podłużnego. Partnerami są Stowarzyszenie „LGD7-Kraina Nocy i Dni” oraz Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska.

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi było podsumowanie projektu realizowanego przez Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku pn. „A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim”, wręczono nagrody osobom, które wzięły udział we wszystkich inscenizacjach historycznych organizowanych w ciągu roku w ramach projektu i zebrały wszystkie pieczątki w Paszporcie Emisariusza, a także omówiono poszczególne działania, jakie były realizowane. Omówili je Ewa KŁysz i Karol Matczak.

Zaprezentowano także powstałe podczas realizowanych inscenizacji w Murowańcu, Opatówku, Przystajni, Kosmowie oraz Stawiszynie fotografie, których autorem jest Tomasz Potemkowski.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu, fot.: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze