Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Bluesferajna z koncertem w Akceleratorze

10 grudnia o godz. 18:00 w Akceleratorze Kultury odbędzie się koncert akustyczny zespołu Bluesferajna, który śpiewa zawsze po polsku i wyłącznie autorskie kompozycje, co sprawia, że w zaprezentowanych przez nich historiach każdy może odnaleźć kawałek własnego życia.

Bluesferajna to dwóch wykonawców: Tomek „Stary” Herman i Grzegorz „Olek Blues” Olejnik. Ich muzyka wywodzi swoje korzenie z bluesa, ale koncerty tego akustycznego duetu to zawsze mieszanka utworów stylistycznie różnych. Znajdzie się w nich miejsce dla ballady, rock’n’rolla, soulu i właśnie bluesa, co powoduje, że podczas występu słuchacze nie nudzą się nigdy. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Bluesferajna nie grywa standardów, a swoje koncerty opiera wyłącznie na własnych utworach. Teksty, niektóre bardzo liryczne, inne kabaretowe lub wręcz prześmiewcze, śpiewane zawsze po polsku to duży zbiór bardzo zgrabnie opowiedzianych historii, w których niejeden słuchacz odnajdzie kawałek własnego życiorysu. Zespół z powodzeniem koncertuje na dużych i klubowych scenach całego kraju już od ponad dziesięciu lat, wydał do tej pory dwie płyty „Kolorowy świat” i „Dziesiątka”.  

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze