baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

,,Bohaterowie naszej niepodległości”- zbiór informacji Archiwum Państwowego w Kaliszu

Archiwum Państwowe w Kaliszu zbiera materiały do publikacji pt. „Bohaterowie naszej niepodległości”. Ma ona na celu stworzenie opracowania upamiętniającego osoby z terenu Wielkopolski południowej, które aktywnie walczyły o niepodległość Polski od czasu potopu szwedzkiego po wojnę polsko-bolszewicką.

Archiwum Państwowe w Kaliszu zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie. Proszą o przesyłanie informacji- notek biograficznych, oraz materiałów archiwalnych np. skanów dokumentów, fotografii lub wskazanie źródeł, gdzie takie archiwalia mogą się znajdować, dotyczących postaci, które powinny się znaleźć w takim wykazie. Jest to także doskonała okazja, aby wieczyście zabezpieczyć takie materiały przekazując je do zasobu Archiwum Państwowego w Kaliszu, gdzie każdy zainteresowany będzie mógł z nich skorzystać.

Głównie znaczenie mają osoby, które brały udział w wojnie polsko-szwedzkiej 1655-1660, konfederacji barskiej, uchwaleniu Konstytucji 3 Maja i wojnie polsko-rosyjskiej 1792 r., insurekcji kościuszkowskiej, Legionach Polskich we Włoszech, powstaniu wielkopolskim w 1806 r., powstaniu listopadowym, Wiośnie Ludów, powstaniu styczniowym, rewolucji 1905 r., Legionach Polskich Józefa Piłsudskiego, powstaniu wielkopolskim 1918-1919 oraz wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921.

Propozycje można wysyłać do końca maja– listownie na adres: Archiwum Państwowe w Kaliszu ul. Poznańska 207 62-800 Kalisz lub mailowo: sekretariat@archiwum.kalisz.pl. W temacie wiadomości należy zawrzeć „Bohaterowie”. Promocja książki przewidziana jest na listopad.

Źródło: Archiwum Państwowe w Kaliszu

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze