Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Bohdan Głębocki – spotkanie autorskie w MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu zaprasza na spotkanie autorskie z dr. Bohdanem Głębockim – autorem monografii „Wszędzie i zawsze… Żydzi. Obraz społeczności żydowskiej w prasie i publicystyce obozu narodowego w Polsce w latach 1930-1939”. Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66, a poprowadzi je dr Bartosz Kowalczyk.

Bohdan Głębocki z wykształcenia jest historykiem oraz informatykiem. Zawodowo związany jest z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu jako pracownik badawczo-dydaktyczny.
Jego zainteresowania naukowe skupione są w szczególności na relacjach polsko-żydowskich w dwudziestoleciu międzywojennym. Poza pracą Bohdan Głębocki zajmuje się pisarstwem. Jest autorem serii wydawniczej „Musza Góra”, a prywatnie jest uzależniony od czytania.

Ostatnia książka jego autorstwa „Wszędzie i zawsze… Żydzi…” otrzymała podczas Poznańskich Targów Książki wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką, zaś podczas 26. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie – nagrodę w konkursie ,,GAUDEAMUS – NAGRODA SWSW”.

źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze