Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Bonsoir Mélancolie – spotkanie z muzyką

Filharmonia Kaliska zaprasza Państwa w piątek, 11 marca na pierwsze w tym sezonie kameralne spotkanie z muzyką. Bonsoir mélancolie to wyjątkowy koncert, podczas którego trio fortepianowe w składzie: Jacek Fabiniak (skrzypce), Piotr Łyszczorz (wiolonczela) oraz Rafał Błaszczyk (fortepian) wykona jedne z bardziej intymnych utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej.

Tego wieczoru filharmonię wypełnią utwory najznakomitszych kompozytorów, takich jak Claude Debussy, Gabriel Fauré oraz Jean Sibelius. Debussy jako czołowy przedstawiciel impresjonizmu potrafił za pomocą muzyki stworzyć zachwycające obrazy: ulotnych zjawisk, takich jak mgła, światło księżyca czy liryczna katedra zatopiona w pejzażu miasta. Obrazy te wyłonią się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Debussy’ego Clair de lune w interpretacji Jacka Fabiniaka (skrzypce) i Rafała Błaszczyka (fortepian).

Piotr Łyszczorz (wiolonczela) i Rafał Błaszczyk (fortepian) zaprezentują utwory Gabriela Fauré, jednego z najbardziej wpływowych kompozytorów francuskich, którego muzyka łączy w sobie zmierzch romantyzmu z początkiem nowoczesności. 

W programie koncertu zabrzmią również utwory przedstawiciela fińskiej szkoły narodowej Jeana Sibeliusa. Jego neoromantyczna muzyka obrazuje dźwiękami zimno, długie noce i krótkie dni, a także surowe, zaśnieżone krajobrazy Finlandii.

Jacek Fabiniak oraz Piotr Łyszczorz są muzykami na stałe związanymi z Filharmonią Kaliską, natomiast Rafał Błaszczyk, który na co dzień współpracuje z Filharmonią Pomorską oraz bydgoską Akademią Muzyczną, wystąpi jako gość,  grając na fortepianie Arnold Fibiger z 1938 roku. 

Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej: Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego  UAM przy ul. Nowy Świat 28/30 (wejście do sali wyłącznie od strony parkingu). Bilety można nabyć w kasie biletowej przy ul. Al. Wolności 2  do 17:00. W pt. od godz. 13:00-17:00 oraz online na stronie: https://bityl.co/BDS6

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze