baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Bosacki: W Unii Europejskiej wzrastają partie, chcące jej osłabienia i demontażu. Podobne plany na Jarosław Kaczyński.

W Kaliszu miała miejsce prezentacja kandydata do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Marcina Bosackiego startującego z 3 miejsca na liście. To były ambasador RP w Kanadzie oraz Senator X kadencji, a obecnie Poseł na Sejm RP.

Konferencję otworzyła Marzena Wodzińska, a następnie oddała głos Marcinowi Bosackiemu, który rozpoczął od gorącego apelu o udział w wyborach, argumentując, że silna Europa jest kluczowa dla bezpieczeństwa Polski. Przywołał swoją wizytę na Ukrainie i plany Putina dotyczące zwasalizowania Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreślił wzrost poparcia dla partii populistycznych i nacjonalistycznych w UE, które chcą osłabienia, albo nawet demontażu UE. Zaznaczył, że podobne plany ma Jarosław Kaczyński.

„Trzeba budować silniejszą Europę, Europę obronną z wymiarem bezpieczeństwa. […} Trzeba wysyłać do Unii Europejskiej, takich ludzi, którzy chcą ja wzmacniać i budować, a nie demontować.” – Bosacki

Następnie omówił potrzebę reprezentacji Wielkopolski w Parlamencie Europejskim, wskazując siebie jako autentycznego przedstawiciela regionu. Podkreślał, że większość kandydatów na miejscach biorących nie jest z Wielkopolski. Przypomniał również sytuację związaną z jednym z przedstawicieli PiSu:

„ Z PiSu jest kompletny kabareciarz pan Czarnecki, podróżujący i przynajmniej teoretycznie biorący kilometrówki za przejazdy na trasie Przemyśl-Bruksela kabrioletem w grudniu. Takich ludzi nie powinno się wybierać. Ja oddaję się do dyspozycji wyborców w całej Wielkopolsce jako poznaniak, wielkopolanin. Człowiek stąd, który rozumie problemy tego regionu i który rozumie jak funkcjonuje Unia Europejska i polityka międzynarodowa. Nieskromnie myśląc uważam, że mam kompetencje, aby do Parlamentu Europejskiego iść i dostać się jako przedstawiciel dumnej Wielkopolski”  – Bosacki

Bosacki opowiedział się za większą integracją europejską, szczególnie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, zważając na zagrożenie ze strony Rosji. Mówił, że Putin używa imigrantów, aby zdestabilizować Europę. Wspominał o wecie sprzed paru dni i mówił, że jedną z twardych zasad KO jest zmiana polityki imigracyjnej.

„Większe pieniądze muszą iść na obronę granicy wschodniej, nie może być tak, że 90% środków na ochronę granic unijnych idzie na szlak południowy przez Morze Śródziemne” – Bosacki

Uważa, że z całą pewnością jakiś rodzaj sił szybkiego reagowania w UE musi powstać oraz, że trzeba powołać komisarza do spraw obrony Unii Europejskiej, sugerując Radosława Sikorskiego na tę funkcję.

Kandydat do Europarlamentu potępił również niedawny zamach na premiera Słowacji i mówił, że nie można wykluczyć wpływów rosyjskich. Uważa, że powinniśmy obniżyć temperaturę sporów politycznych. Tak samo uważa, że część ostatnich pożarów w Polsce nie była przypadkowa.

„Rosja używa agentów wpływu ze skrajnej lewicy i prawicy” – Bosacki

Na temat poparcia dla Ursuli von der Leyen stwierdził, że decyzja zależy od wyników wyborów i tego jak ułożą się siły w nowym Parlamencie Europejskim.

Na pytanie o to, dlaczego kaliszanie powinni głosować na Marcina Bosackiego, a nie na niedawnego kandydata na Prezydenta Kalisza Piotra Łuszczykiewicza odpowiedział, że nie będzie miał nic przeciwko temu, jeżeli część kaliszan odda głos na Łuszczykiewicza, którego ceni i szanuje, natomiast on prosi o głos na siebie. Jak tłumaczy wynika to z tego, że ma największe szanse, aby dostać się do Europarlamentu z Wielkopolski z list ułożonych przez centrale partyjne.

Poseł Mariusz Witczak również poparł kandydaturę Marcina Bosackiego. Powiedział, że ludzie mogą głosować na niego z czystym sumieniem, bo ma ogromne kompetencje i doświadczenie w sprawach międzynarodowych i jest najlepiej przygotowany do pełnienia tej funkcji. Zaznaczył też, że PiS idzie osłabić politykę europejską i dodatkowo organizuje rozmaite przedsięwzięcia wpisujące się w „międzynarodówkę proputinowską” i osłabianie struktury UE.

Kandydat mówił również o zielonym ładzie. Zaznaczył, ma on dobre cele, ale jest naiwnie idealistyczny i w niektórych aspektach szkodliwy. Przede wszystkim wspomina o zakazie rejestracji aut spalinowych, jako czymś co trzeba zmienić.

Następnie głos zabrał Senator Janusz Pęcherz, który pochwalił Bosackiego za jego o umiejętności organizacyjne i negocjacyjne oraz świetnej współpracy.

„Poznałem Pana Marcina Bosackiego jako Senatora w 2019 roku. Poznałem go jako szefa klubu, który doskonale organizował pracę tego klubu, jest doskonałym negocjatorem oraz człowiekiem, który umie współpracować z ludźmi. To były trudne czasy, wywiązał się z tego doskonale, więc w Europie sobie doskonale poradzi”

Całość konferencji zakończyła się apelem Marcina Bosackiego o udział w wyborach, aby zapewnić Wielkopolsce odpowiednią i godną reprezentację, a także jak największą ilość mandatów.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze