baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

„Braterska dłoń” – Światło i Sól

Kaliszanie nie są obojętni na los Ukraińców, którzy znajdują się na terenie naszego kraju. W związku z czym rozpoczęto realizację projektu ,,Braterska dłoń” organizowanego przez fundację Światło i Sól.

Wiele organizacji angażuje się w pomoc dla uchodźców. Na terenie Kalisza rozpoczął się kolejny projekt – ,,Braterska dłoń”

Projekt ma na ten moment cztery cele:- pomoc w wypełnieniu wszelkich dokumentów oraz załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności (pesel, rejestracja numeru telefonu, otworzenie konta bankowego, złożenie wniosków o pomoc finansową)- pomoc w nauce języka polskiego. Fundacja chciałaby by powstał kolejny punkt, w którym Ukraińcy mogliby uczyć się języka polskiego.- pomoc w znalezieniu pracy (w oparciu o urząd pracy oraz media społecznościowe)- stworzenie przestrzeni spotkania przenikniętej kulturą, szczególnie dla babć i dziadków, oraz osób, które nie mogą z różnych względów podjąć pracy. Punkt będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00, przy ul. Kordeckiego 3, dzięki współpracy z parafią pw. św. Gotarda w Kaliszu, która udostępniła niezbędną przestrzeń. Pomocą zajmą się m.in. osoby, które również przyjechały z Ukrainy, pracują w Polsce oraz posiadają odpowiednie doświadczenie. Fundacja zaprasza wszystkich chętnych do współtworzenia tej przestrzeni.

Źródło: Fundacja Światło i Sól

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze