reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu


Pierwsza próba wyłonienia wykonawcy w 2020 roku okazała się klęską. Miasto zabezpieczyło na inwestycję 480 tys. zł, a najniższa oferta opiewała na wartość 1,3 mln. zł! Czy w tym roku będzie inaczej? Miasto ogłosiło już przetarg i czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 19 sierpnia.

Tym razem jednak nie nazywa się to „Budowa boiska wielofunkcyjnego…” Projekt został okrojony, co widać na dokumentacji projektowym. Sama nazwa zadania również nie brzmi już tak majestatycznie – „Przebudowa nawierzchni wraz z montażem małej architektury i robotami towarzyszącymi na terenie zlokalizowanym przy I L.O. im. Adama Asnyka”. Jeżeli pamiętacie prezentowane rok temu wizualizacje, to możecie wymazać je z pamięci. Zrezygnowano z części zagospodarowania terenu siedziskami, stołami itp. Zamiast tej strefy posiana będzie po prostu trawa. Pojawi się zieleń: kocimiętka syberyjska, rozchodnik, żywotnik zachodni, rozplenica japońska, platan klonolistny. Oczywiście pojawią się też m.in. trzy ławki i dwa kosze, więc nie będzie to na taką skalę jak planowano to wcześniej. Czy taki zabieg uszczuplenia inwestycji pozwoli wybrać wykonawcę w rozsądnej cenie? Na to pytanie znamy już odpowiedź – nie. Żadna firma nie zgłosiła się do przetargu.

Przetarg na stronie: https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl/pn/miastokalisz/demand/notice/public/35884/details

Dokumentacja przetargowa – UM Kalisz

Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze