reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Przedłużenie Szlaku Bursztynowego – połączenie ul. Szerokiej z ul. ŁódzkąEtap realizacji inwestycji 25%

Pierwszy odcinek tzw. „przedłużenia Szlaku Bursztynowego” planowany był do realizacji na lata 2020–21, został jednak przesunięty na lata 2021–22. W ramach inwestycji powstanie ulica dwujezdniowa (łącznie o czterech pasach ruchu) oraz cztery ronda. W budżecie na 2021 rok zabezpieczono 2,3 mln zł na realizację tego etapu prac.

Jak informuje nas Krzysztof Gałka – dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu – pierwszy etap połączenia (Łódzka – Żwirki i Wigury) ma już opracowaną dokumentację projektową oraz uzyskaną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (w skrócie ZRID). Niestety przez prowadzone postępowanie odwoławcze przed organem II instancji, czyli Wojewodą Wielkopolskim, w sprawie wydanej decyzji zezwalającej na wykonanie prac, nie doszło jeszcze do ogłoszenia przetargu, który miałby wyłonić wykonawcę. Planuje się jego ogłoszenie jeszcze w III kwartale tego roku.

Jeżeli chodzi o etap drugi (od Żwirki i Wigury do Warszawskiej) to tutaj prace projektowe są na ukończeniu. ZDM zakłada także, że pozwolenie na realizację przedmiotowej inwestycji powinno nastąpić w IV kwartale br. Jednocześnie mogą pojawić się tutaj pewne problemy związane z wywłaszczeniami dokonywanymi w związku z planowaną inwestycją celu publicznego. Krótko mówiąc trzeba liczyć się ze sprzeciwami dotychczasowych właścicieli działek, którzy mogą składać odwołania do decyzji ZRID. Jeżeli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem, uzyskana zostanie zgoda i brak będzie skarg, to także na ten etap ogłoszony zostanie przetarg jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że Miasto otrzymało dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.21 października 2021 roku Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu wydał ogłoszenie o zamówieniu na roboty budowlane dotyczące tej inwestycji. Pierwsze prace mają jeszcze ruszyć w tym roku.  6 grudnia 2021 roku dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty. Inwestycję wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz. Roboty o wartości 16,1 mln złotych są objęte rękojmią na okres 84 miesięcy.  Postęp inwestycji: Styczeń 2022:

  • dokonano pierwszych wycinek krzewów i drzew, które rosły w miejscu przebiegu drogi
  • na placu budowy pojawia się pierwszy sprzęt budowlany

Luty 2022:

  • trwa porządkowanie terenu na odcinku Łódzka – Braci Niemojowskich – Owsiana

Marzec 2022:

  • prace rozpoczęły się także prostopadle do ulicy Owsianej, przy dojeździe do Osiedla Wzgórza Kalisza

Kwiecień 2022:

  • na wysokości „Wzgórz Kalisza” widać już pierwsze elementy nowej drogi

Czerwiec 2022:

  • trwa budowa rond na skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Owsianą.

Lipiec 2022:

  • trwa budowa odcinka pomiędzy ulicami Łódzką i Braci Niemojowskich;

Sierpień 2022:

  • 5 sierpnia 2022 rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu Łódzkiej oraz Szlak Bursztynowy: w ramach remontu dróg będzie miało miejsce zwężenie pasów ruchu oraz wyłączenie zewnętrznego pasa ruchu po parzystej stronie ul. Łódzkiej na odcinku od Szlaku Bursztynowego do ul. Prusa. Wyłączona będzie również ścieżka pieszo-rowerowa po parzystej stronie ul. Łódzkiej. Dla pieszych zostanie wyznaczone tymczasowe przejście przez ul. Łódzką na odcinku między Szlakiem Bursztynowym a ul. Łęgową. 
  • najbardziej zaawansowany zakres prac jest widoczny na odcinku pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury oraz Pszenną.

22.01.2022

15.02.2022

17.03.2022

28.04.2022

03.06.2022

03.06.2022

02.08.2022

31.08.2022


Powrót do mapy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin

Wiadomo już może gdzie będzie dojazd na Wzgórza Kalisza na czas powstawania odcinka przecinającego Owsianą? No i czy jest już w planach remont Owsianej? Może warto byłoby zapytać o to prezydenta skoro będzie tam finalnie 600-700 mieszkań i miejsce do życia znajdzie tam multum kaliskich rodzin.

Najnowsze