Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Budżet Miasta na 2024 rok uchwalony

Dziś Rada Miasta Kalisza uchwaliła budżet Miasta na 2024 rok. Dokument zakłada dochody w wysokości ponad 824 milionów złotych i wydatki w wysokości ponad 848 milionów złotych. Na inwestycje ma zostać przeznaczonych blisko 126 milionów złotych.

Prezydent Miasta Kalisza do połowy listopada przedstawił Radzie Miasta Kalisza projekt przyszłorocznego budżetu o czym pisaliśmy wcześniej. Od tego czasu radni analizowali i omawiali dokument.

Na 2024 rok zaplanowanych zostało osiemdziesiąt zadań inwestycyjnych, a wśród nich budowa drugiej części przedłużenia Szlaku Bursztynowego (odcinek pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury oraz Warszawską), przebudowa ulic Częstochowskiej i Rzymskiej pomiędzy Rondem na Trakcie Wieluńskim a ulicą Antyczną, przebudowa targowiska przy ulicy 3 Maja, ulic Dobrzeckiej i św. Michała. W przyszłym roku ma zakończyć się także budowa nowej drogi łączącej ulice Księżnej Jolanty i Budowlanych. Ponadto planowane są m.in. budowa hali sportowej dla Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych oraz remont I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka.

Wiele zadań zostanie dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych. – Przez całą obecną kadencję pozyskaliśmy na rozwój Kalisza ponad ćwierć miliarda złotych! A to nie koniec! W najbliższych latach wpłyną do naszego miasta kolejne środki, które po okresie nadrabiania zaległości poprzednich lat pozwolą na jeszcze szybszy rozwój. To między innymi ponad 60 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy na przyjazne środowisko, nowoczesne autobusy i budowę żłobka. To także potężne środki w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych: z Funduszy Europejskich dla Wielkopolski pozyskamy ponad 50 milionów złotych na projekty związane ze zrównoważoną mobilnością, adaptacją do zmian klimatycznych oraz edukacją, natomiast z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko około 60 milionów złotych na inwestycje w transport. A to nie wszystko! Do tego nowa siedziba Filharmonii Kaliskiej z nowoczesnym centrum kulturalno-biznesowym. Łącznie w najbliższych latach do Kalisza może wpłynąć ponad 200 milionów złotych. Czas na przyspieszenie! – zapowiada prezydent Krystian Kinastowski.

Za przyjęciem uchwały wraz z autopoprawkami w sprawie uchwały budżetowej na 2024 rok zagłosowało trzynaścioro radnych, przeciw – dziesięcioro.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze