baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

BURAKY zachwycą kaliszan?

Przed nami koncert zespołu BURAKY, który odbędzie się w Kaliszu 09.09.2023 o godz. 19:00 w auli Uniwersytetu Kaliskiego przy ul. Nowy Świat 4. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. Organizatorzy, tj. Miasto Kalisz, Stowarzyszenie Pro Kalisia, Uniwersytet Kaliski, zapraszają bardzo serdecznie. Wstęp wolny.

Program muzyczny grupy obejmuje tradycyjne pieśni polskie, łemkowskie, ukraińskie, serbsko-łużyckie, bałkańskie i cygańskie opracowane w nowoczesnych, żywiołowych aranżacjach, a także własne kompozycje inspirowane muzyką ludową. Muzycy tej formacji są bardzo otwarci na wszelkie eksperymenty łączące tradycyjną muzykę ludową z różnymi stylami, czy brzmieniami.

Niektórzy aktualni muzycy Buraków pojawili się w składach zespołów: Krakersy, Conga Line, Czereda, Kwartet Evviva l’arte, Blues Menu, Sexy Mama oraz współpracowali z brytyjskim bluesmanem Tonym McPhee (The Groundhogs), co z pewnością inspiruje zespół do oryginalnego potraktowania tematów folkowych.

Pod koniec 2007 roku grupa nagrała swoją pierwszą studyjną płytę, która ukazała się przy wsparciu Miasta Wrocław w ramach programu na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych we Wrocławiu.

Buraky mają już w swoim dorobku imponującą liczbę koncertów zarówno w kraju (Wrocław, Warszawa, Kalisz, Ostrów Wlkp., Zielona Góra, Głogów, Kraków, Noc Świętojańska w Sobótce, Spotkania folkowe „Z wiejskiego podwórza” w Czeremsze, Przystanek Woodstock w Kostrzynie, Watra w Michałowie i wiele innych), jak i zagranicą – w Niemczech (Berlin, Drezno, Hamburg, Stendal, Poczdam), Czechach (Praga, Karlovy Vary, Vizovice), Austrii (Wiedeń, St.Veit, Linz, Villach, Haag, Soelden, Krems), Luxemburgu, Belgii (Aalst, Antwerpia). Wszędzie spotykały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności.

W maju 2014 zespół akompaniował Chrisowi Jaggerowi (brat Mick’a Jaggera z the Rolling Stones) na trzech koncertach w Polsce.

Skład zespołu:
Klaudia Adamus- Letka – wokal, tamburyn
Patrycja Błach – skrzypce, chórki
Krzysztof Opalski – gitara, mandolina, harmonijka ustna, chórki
Andrzej Pindelski – gitara basowa
Michał Sowiński – akordeon
Tomasz „Szałas” Szałęga – perkusja

Źródło: Organizatorzy

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze