Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS
baner_GM

Były prezes KLA zawalczy o fotel wójta Szczytnik?

Polityka samorządowa nie raz pokazała nam, że potrafi rządzić się swoimi prawami. Start Mariusza Wdowczyka na wójta Szczytnik jest jednak na tyle zaskakujący, że niewielką gminą kaliską gminą zainteresowało się ogólnopolskie radio RMF FM, a w ślad za nim inne media centralne.

Mariusz Wdowczyk to były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który w 2015 roku po przejęciu władzy w Kaliszu przez koalicję Wspólnego Kalisza, Prawa i Sprawiedliwość i Sojuszu Lewicy Demokratycznej z rekomendacji PiS został niespodziewanie prezesem Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego (dzisiejsze KLA). Ze spółki odszedł w 2017 roku. Od tego czasu robił on karierę w spółkach z kapitałem państwowym, poza granicami Kalisza. Był m.in prezesem spółki ARP E-Vehicles, produkującej elektryczne autobusy dla samorządów. Obecnie pełni funkcję prezesa Portów Gdańskich Eksploatacja.

W całej sprawie zaskakujące są dwie okoliczności. Pierwsza, że Mariusz Wdowczyk wraca do naszego regionu po kilku latach nieobecności i druga, że komitetem który udzielił mu poparcie w wyborach jest nie Prawo i Sprawiedliwość a Trzecia Droga. Co więcej, Mariusz Wdowczyk konkurować będzie z obecnym wójtem Markiem Albrechtem, który jest reprezentantem partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego.

Skąd taka zmiana sympatii partyjnych? Dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada wskazuje na powiązania obecnej spółki kierowanej przez Wdowczyka (nominacje uzyskał on jeszcze za poprzedniego rządu) ze spółką matką – Porty Gdańskie, kierowaną przez Krzysztofa Kaczmarka, wspólnika męża posłanki Trzeciej Drogi Magdaleny Sroki. W rozmowie z RMF Wdowczyk zapewnia jednak, że nie zna posłanki Sroki a decyzji o kandydowaniu nie traktuje jako ostatecznej, zwłaszcza z uwagi na zwiększone zainteresowanie mediów całą sprawą. Wdowczyk dopełnił już jednak wszystkich oficjalnych procedur, związanych ze startem i jest już oficjalnie zarejestrowanym przez PKW kandydatem na wójta gminy Szczytniki.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze