Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Były prezydent odwiedził Kalisz

Bronisław Komorowski Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2010-2015 odwiedził Kalisz, przy okazji debaty zorganizowanej przez Senat RP w gmachu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu.

Przed rozpoczęciem spotkania Bronisław Komorowski odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy m.in przypominając, że w 2014 miał zaszczyt otrzymać on tytuł Honorowego Obywatela Kalisza, dlatego też wizyta w naszym mieście jest mu szczególnie bliska. Zasugerował także, że będzie on zaangażowany w toczącą się kampanie samorządową, poprzez wspieranie bliskich mu kandydatów z Koalicji Obywatelskiej oraz Trzeciej Drogi, o ile takowi go o to poproszą.

W debacie pt. Co jest ważne dla Polski udział wzięli również wicemarszałek Senatu Rafał Grupiński, senator Janusz Pęcherz, Dziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu prof. Piotr Łuszczykiewicz, publicysta Gazety Wyborczej Jarosław Kurski, Sylwia Grzegorczyk-Abram i Michał Wawrynkiewicz ze Stowarzyszenia Wolne Sądy. Moderatorem spotkania była Magdalena Czyż z Gazety Wyborczej.

Wszyscy uczestnicy dyskusji wyrażali zadowolenie ze zmian następujących w Polsce po wyborach 15 października. Poruszano temat reformy sądownictwa, roli samorządów oraz zwiększenia społecznej wiedzy na temat Konstytucji RP.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Żelazko

Ale zmienił się ten Komorowski. Na głównym zdjęciu wygląda jak nie on. A co więcej zdjęcie robione żelazkiem?

Najnowsze