Były wiceprezydent zaangażowany w tworzenie struktur Ruchu Polska 2050

O samorządowcu i byłym wiceprezydencie Kalisza Piotrze Kościelnym nie było w ostatnim czasie zbyt wielu doniesień - zwłaszcza tych dotyczących jego aktywności politycznej i dalszych planów w tym zakresie. Teraz pojawiły się informacje o tym, że zamierza wspierać Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, a tym samym niejako i być może wrócić do politycznej kariery. Jakich dalszych działań możemy się spodziewać?

Informacje o zaangażowaniu Piotra Kościelnego we wspomniany ruch Szymona Hołowni pojawiły się w sieci już 14 lutego, a wszystko za sprawą opublikowanego przez byłego wiceprezydenta postu w mediach społecznościowych. Post związany był z walentynkową akcją, w trakcie której do kaliskiego Domu Pomocy Społecznej przekazano 300 symbolicznych babeczek. Dary trafiły zarówno do pracowników jak i seniorów, a celem było okazanie pamięci zwłaszcza podopiecznym DPS-u. Pierwotnie inicjatywa pozostała bez większego echa, ale być może jest to właśnie fakt zmniejszonej aktywności Piotra Kościelnego na obszarze lokalnej polityki. Na tę chwilę były wiceprezydent niezbyt obszernie informuje o dalszych działaniach związanych z Ruchem Polska 2050, a i o budowaniu samych struktur nie ma zbyt wielu doniesień – tajemnice mają zostać rozwiane w najbliższym czasie. Warto podkreślić, że w przypadku wielu samorządowców i nie tylko, nowa droga Piotra Kościelnego jest dla nich zaskoczeniem. Czy będzie miejsce w Kaliszu na nową organizację polityczną i czy spotka się z pozytywnym odzewem ze strony kaliszan? O komentarz w sprawie poprosiliśmy kilku kaliskich samorządowców:

"Moim zdaniem słusznie, że Piotr Kościelny zaangażował się w tę inicjatywę, jeśli wiąże dalej przyszłość z polityką. Jeśli chodzi o samego Piotra Kościelnego, to mamy bardzo pozytywne relacje i znamy się od wielu lat, szanujemy się. W przypadku, gdyby jakakolwiek propozycja współpracy się pojawiła, to będę ją rozważała - na ten moment mam również inne propozycje współpracy, więc zobaczymy jak to będzie wyglądało dalej. Na ten moment żadne zapytanie się jeszcze oczywiście nie pojawiło. Na dzień dzisiejszy niczego takiego nie ma, więc jest to <gdybanie> . Gdybym miała brać pod uwagę swoje doświadczenie zawodowe i miała spojrzeć lata wstecz, to pojawiały się różne ruchy, które potem rożnie funkcjonowały - również w samorządzie. W sytuacji, gdy poparcie dla ruchu Szymona Hołowni utrzymywałoby się, to jestem przekonana, że będzie to kolejne ugrupowanie, które zafunkcjonuje również w samorządzie. Przez trzy lata może dziać się bardzo wiele różnych rzeczy. Mam bardzo pozytywną ocenę Piotra Kościelnego i sądzę, że jeśli wziął się za tworzenie tego ruchu w Kaliszu, to ten ruch dobrze się rozwinie."

Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kalisza - Kamila Majewska

"Informacja o zaangażowaniu Piotra Kościelnego w Ruch Polska 2050 nie zaskoczyła mnie. Było wiadomo i można było się domyślić, że takie polityczne zaangażowanie się pojawi. Na obecny moment nie mam wiedzy na temat tego jak ten ruch będzie funkcjonował w przyszłości, więc nie chciałbym wyrokować na temat jakiejkolwiek lokalnej współpracy. Czas pokaże - w przeszłości okazywało się, że dzieje wielu nowych partii były burzliwe - ich początki, powstawanie czy tym bardziej listy wyborcze. Nie wiem również jak aktualnie układają się sympatie kaliszan w badaniach, ale skoro ruch Hołowni zbiera w skali kraju jakiś procent głosów obecnie, to zapewne także w Kaliszu sympatycy się znajdą. Trudno ocenić na ile będzie tutaj efekt świeżości. W ostatniej choćby dekadzie podobne twory polityczne miały różną skalę żywotności i w większości było bardzo różnie czy nie udawało się. Nie wiem czy podobnie będzie i w tym przypadku."

Radny Rady Miasta Kalisza, PiS - Artur Kijewski

"Piotr Kościelny szukał swojego miejsca na arenie politycznej od dawna i angażował się w różne miejsca. Wewnętrzną sprawą samego ruchu Hołowni jest to z kim współpracują, ale gdybyśmy zapytali członków organizacji politycznych, społecznych czy sportowych, z którymi niegdyś działał, to pewnie te osoby na podstawie swoich doświadczeń przestrzegałyby przed nim. To nie jest jednak bezpośrednio mój temat. Z każdą osobą, jeśli można zrobić coś dobrego, to takie dobro należy zrobić. Natomiast my mamy naprawdę szeroką kadrę w KO osób od centro-lewicowych do centro-prawicowych, więc mamy z kim pracować i działać - to tak w kontekście ewentualnej współpracy."

Radny Rady Miasta Kalisza, KO - Dariusz Grodziński

Jak widać opinie o samej decyzji zaangażowania czy wsparcia przez Piotra Kościelnego ruchu Szymona Hołowni są różne. Z jednej strony mamy opinie pozytywne o samej osobie byłego wiceprezydenta – z innej co najmniej wątpliwości. Polityczna przyszłość jest, jak już wspomniano “mocnym gdybaniem”, a i przedstawiciele konkretnych ugrupowań odnoszą się raczej dyplomatycznie i z dystansem – zwłaszcza co do ewentualnego pola do współpracy. Żadne konkretne deklaracje nie padają, ale nic nie jest wykluczone, a o faktycznym przełożeniu na rzeczywistość będziemy pewnie mogli mówić, gdy sam Piotr Kościelny i Ruch Polska 2050 w bardziej oficjalny sposób poinformują o dalszych krokach.

Fot.: Piotr Kościelny/FB

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter