Były wojewoda dyrektorem administracyjnym Akademii Kaliskiej

Nowym dyrektorem administracyjnym Akademii Kaliskiej został Łukasz Mikołajczyk, czyli były wojewoda wielkopolski, który na wniosek ministra został odwołany ze stanowiska pod koniec zeszłego roku. Odwołanie miało związek z ogromną inwestycją – budową zamku w Stobnicy.

Minister Mariusz Kamiński „stracił zaufanie” do Mikołajczyka i podjął w połowie grudnia ubiegłego roku decyzję o odwołaniu ówczesnego wojewody. O całej sprawie pisaliśmy na łamach naszego portalu w osobnym artykule. Łukasz Mikołajczyk był i jest wykładowcą Akademii Kaliskiej, w której ramach obejmie teraz stanowisko dyrektora administracyjnego – dotychczas wolne. Prowadził zajęcia na Wydziale Nauk Społecznych i na tę chwilę nie wiadomo czy obie funkcje będzie łączył. Z kuluarowych doniesień wynika, że nie tylko Akademia Kaliska chciała zatrudnić byłego wojewodę, a w kolejce mieli stać również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak czy burmistrz Jarocina – Adam Pawlicki.

Fot.: arch.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze