baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Były Zakład Karny otworzy się ponownie

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości zaprasza na nietypową Noc Muzeów do byłego Zakładu Karnego w Kaliszu! To świetna okazja, aby zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających!

Zwiedzający będą mogli obejrzeć to, co dotąd było niedostępne zza wysokiego muru: pawilon penitencjarny, cele i ich wyposażenie, dyżurki oddziałowych i wychowawców. Obecni na miejscu funkcjonariusze Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości oraz studenci zapoznają zwiedzających z historią oraz specyfiką byłego zakładu karnego.

Najważniejsze informacje:

  • Drzwi więzienia zostaną otwarte dla zwiedzających w sobotę 13 maja 2023 r.
  • Zwiedzanie obiektu możliwe będzie od godz. 10:00 do 23:00
  • Wejście od ul. Łódzkiej 2.

Więzienie w Kaliszu funkcjonowało w latach 1946-2015. Więźniami byli mężczyźni i kobiety, osoby młodociane, tymczasowo zatrzymani, śledczy i skazani na pozbawienie wolności, przestępcy kryminalni i uznani za politycznych. Budynek Zakładu Karnego w Kaliszu to jedno z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawanych miejsc w mieście, również ze względu na niespotykaną obecnie architekturę. Kiedy zagląda się do środka, to wrażenie się zmienia.

Źródło: SWWS

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze