Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Calisia Triathlon 2022

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie. Miłośnicy kombinacji tych trzech sportowych dyscyplin już 28 sierpnia zmierzą się z Prosną, przejadą rowerem przez Kalisz oraz pobiegną wzdłuż rzeki. Będą szybkie trasy na 1/4 i 1/8. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci!

Nadchodząca, czwarta już edycja Calisia Triatlon, odbędzie się na dystansach 1/4 indywidualnie i w sztafecie oraz 1/8 ironman. Impreza zostanie przeprowadzona na sprawdzonych trasach – etap pływacki zostanie rozegrany na Prośnie, kolarski obejmie drogę wojewódzką w kierunku Turku, biegowy zaś ścieżkami wzdłuż rzeki. Metą będzie stadion kolarski przy Wale Matejki 2. 

trasa kolarska

trasa biegowa

Na tę chwilę zapisanych jest niecałe 600 zawodników. Wolnych miejsc pozostało 90, dostępne są one w biurze zawodów. Atrakcje przewidziane są także dla najmłodszych – odbędzie się bieg dla dzieci oraz strefa animacji dla najmłodszych. Obecna będzie strefa expo, strefa chilloutu. Każda uczestniczka oraz uczestnik otrzyma bezpłatny bilet wstępu do Aquaparku!

Chciałem pogratulować tej imprezy. Bardzo się cieszę, że ten trhiatlon się przyjął. Bez zbędnej kurtuazji, dostaję z całej Polski bardzo dobre opinie na temat tego wydarzenia. Przyjeżdża tu mnóstwo ludzi, tylko dlatego, że słyszą, że jest to jedna z lepszych tego typu imprez w kraju” – mówi Prezydent Miasta Kalisza, Krystian Kinastowski. To dobrze, że dajemy ludziom powód, żeby do Kalisza przyjechać i spędzić tu czas. Trhiatlon ma w tej chwili dobrą prasę, duże zainteresowanie ze względu na świetne starty Polaków. Cieszymy się, że dajemy możliwość wystartować kaliszanom w tej bardzo trudnej dyscyplinie.

Impreza wiąże się z wprowadzeniem czasowych utrudnień w ruchu. W dniu 28 sierpnia w godzinach od 9:00 do 14:00 wystąpią ograniczenia w ruchu pojazdów na trasie kolarskiej i biegowej. Zamknięte zostaną ulice: Sportowa, Łódzka (odcinek od Szlaku Bursztynowego do Warszawskiej), Warszawska, Szosa Turecka, Pólko, Rożdżały. Za kierowanie ruchem odpowiedzialna będzie Policja wraz z oddelegowanymi służbami. Odcinek kolarski zacznie się przy Aquaparku i będzie się kierować w stronę Turku. Z drogi wojewódzkiej 470 uczestnicy zjadą w stronę miejscowości Rożdżały i dalej ulicą Leśną, gdzie nastąpi nawrót w stronę Aquaparku. Trasa kolarska ma być zamknięta dla ruchu kołowego do koło godziny 12:30.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze