Centrum Kształcenia drogą do sukcesu

Obecnie jest to jedna z najszybciej rozwijających się placówek w Kaliszu w skład której wchodzą: Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 8, Branżowa Szkoła II Stopnia Nr 1, VI Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych, Bursa Szkolna Nr 1 im. Janusza Korczaka, Centrum Kształcenia Zawodowego, Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Centrum kształci młodzież, osoby dorosłe, pracujące oraz nieaktywne zawodowo. Jest to miejsce nie tylko dla osób z Kalisza, ale także dla mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Kształcenie odbywa się  w formie dziennej, stacjonarnej i zaocznej a nauka realizowana jest bezpłatnie.

Placówka dysponuje nowocześnie wyposażonymi klasopracowniami i pracowniami zawodowymi współfinansowanymi z funduszy europejskich.

Kadra dydaktyczna i administracyjna naszej placówki to wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy. Pedagodzy w procesie edukacyjnym wykorzystują najnowsze osiągnięcia dydaktyki, ukierunkowane na sukces. Placówka analizuje problemy rynku pracy i dostosowuje ofertę kształcenia do potrzeb naszych uczniów, wychowanków i słuchaczy.

Dyrektor placówki - Marcin Szymczak

Bursa szkolna zapewnia zakwaterowanie młodzieży spoza miasta Kalisza, która uczęszcza do kaliskich szkół  i kształci się na wymarzonych kierunkach. Przy ulicy Przemysłowej 1 może zamieszkać 152 wychowanków! Z roku na rok rośnie zainteresowanie bursą – coraz większa liczba młodych ludzi decyduje się na zakwaterowanie w niej, co może świadczyć o tym, że Kalisz staje się coraz bardziej atrakcyjny dla młodzieży, a CKZiU dysponuje dobrymi warunkami.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  poza swoją statutową działalnością jest beneficjentem wielu projektów unijnych takich jak:

  • “Kalisz – przestrzeń dla profesjonalistów. Rozwój kwalifikacji zawodowych dorosłych mieszkańców Aglomeracji Kalisko–Ostrowskiej”,
  • „Sukces zawodowy. Podnoszenie kwalifikacji dorosłych osób Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej szansą na lepszą przyszłość”,
  • „Sukces zawodowy. Nowoczesne kształcenie z Centrum”.

W projektach uczestniczyło 326 uczniów oraz dorosłych mieszkańców Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Osoby biorące udział w kursach mają szansę, aby podnieść świadomość w projektowaniu własnej ścieżki rozwoju i kariery zawodowej. Zwiększają kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe, przygotowują młodzież do wejścia na rynek pracy oraz zwiększają ich szansę na zatrudnienie. Realizacja przedstawionych projektów rozpoczęła się w roku 2020. Były to kursy z: uprawnieniami do spawania metodą MAG i TIG, prawa jazdy kat. C+E z kursem kierowcy zawodowego, operatora obrabiarki CNC, doradztwa zawodowego, zakresu instalacji elektrycznych, programowania sterowników PLC, obsługi programów do projektowania instalacji elektrycznych, obsługi drukarki 3D, eksploatacji i dozoru urządzeń elektrycznych, programowania CAM oraz sterowników przemysłowych.

Więcej informacji o placówce można znaleźć na stronie.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Trwa rekrutacja do Akademii Prawa Unijnego

7 sierpnia 2022

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości ogłosiła nabór do II edycji programu...

czytaj więcej»

Stracona szansa na zwycięstwo – KKS z remisem u siebie

7 sierpnia 2022

Pechowa końcówka meczu i spory niedosyt. Kakaesiakom nie udało się...

czytaj więcej»

Stochniałek: Opieka nad pacjentami jest dla nas jedną z najważniejszych kwestii

7 sierpnia 2022

Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, postanowiła odnieść się do...

czytaj więcej»

Katarzyna Wieczorek i Kwartet Smyczkowy Folusz wystąpili w Parku Przyjaźni

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»