Centrum Organizacji Pozarządowych już na mapie Kalisza

Przy ulicy Babinej 1 powstało Centrum Organizacji Pozarządowych - miejsce, w którym kaliskie NGO'sy mogą realizować swoje działania, ale również skorzystać ze wsparcia technicznego, merytorycznego oraz uzyskać niezbędne informacje.

Centrum Organizacji Pozarządowych funkcjonuje w strukturze Urzędu Miasta Kalisza – Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych. Do zadań Centrum należy przede wszystkim działalność na rzecz organizacji pozarządowych poprzez udzielanie wsparcia technicznego, merytorycznego i informacyjnego dla już istniejących podmiotów społecznych oraz pomoc w tworzeniu nowych organizacji. Miejsce to ma służyć również nawiązywaniu ściślejszej współpracy organizacji pozarządowych z administracją samorządową. Swoje zadania Centrum realizować będzie poprzez udostępnianie pomieszczeń i sprzętu dla organizacji pozarządowych na prowadzone przez nie działania statutowe, udostępnianie adresu rejestrowego dla potrzeb nowo powstających organizacji, udzielanie pomocy w pozyskiwaniu finansowania ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych, promowanie lokalnych organizacji i realizowanych przez nie działań. Do dyspozycji organizacji pozostają, wyposażone w sprzęt multimedialny i biurowy, m.in. sala wykładowa na 30 osób, dwie sale warsztatowe oraz pozostała przestrzeń COP, którą w części będzie można dostosowywać do organizowanych wydarzeń, a także niezbędne zaplecze socjalne. Z pomieszczeń Centrum będą również korzystały funkcjonujące w naszym mieście zespoły o charakterze opiniodawczym i konsultacyjnym, w tym m.in. Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego oraz Kaliska Rada Seniorów. Będzie to także miejsce umożliwiające m.in. przeprowadzenie konsultacji społecznych.

W ramach działań na rzecz profesjonalizacji i wsparcia kaliskiego „trzeciego sektora” COP będzie organizować szkolenia i warsztaty podnoszące kompetencje członków organizacji oraz porady prawne, księgowe i organizacyjne. Zakłada się, że program działań podejmowanych przez Centrum tworzony będzie przede wszystkim przez same organizacje, a zakres szkoleń i doradztwa oferowanego przez COP wynikać będzie ze zgłaszanych propozycji i potrzeb.

– Centrum Organizacji Pozarządowych stanowi odpowiedź na zgłaszane przez lata potrzeby kaliskich organizacji, które niejednokrotnie borykają się z problemami lokalowymi, brakiem dostępu do sprzętu biurowego, a także fachowego doradztwa. Zależy nam na tym, by Centrum było miejscem tętniącym życiem, współtworzonym przez zaangażowanych społecznie mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do wymiany doświadczeń i inicjowania nowych pomysłów. Jestem przekonany, że gdy tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna, tak właśnie będzie – podkreśla prezydent Krystian Kinastowski.

COP zachęca organizacje pozarządowe działające na terenie Kalisza do zapoznania się z regulaminem centrum.

Centrum Organizacji Pozarządowych powstało w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”, współfinansowanego przez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 Działanie 9.2 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych, Poddziałanie 9.2.2 Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych w ramach ZIT dla rozwoju AKO”.

Dane kontaktowe:

Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu

tel. 797 702 486

cop@um.kalisz.plŹródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter