Ceremonia losowania gier Pucharu Davisa

W hali Kalisz Arena odbyło się losowanie kolejności gier spotkania Pucharu Davisa Polska – Salwador w Grupie Światowej II. To ważne sportowe wydarzenie odbędzie się w naszym mieście w dniach 5-6 marca. W reprezentacji Polski zagra Łukasz Kubot, legenda polskiego tenisa

W ceremonii losowania udział wzięli: Carlos Ramos – sędzia naczelny z ramienia ITF, Mirosław Skrzypczyński – prezes Polskiego Związku Tenisowego oraz Grzegorz Kulawinek – wiceprezydent Kalisza. 

To ważne dla kaliskiego sportu, że tak prestizowy turniej po raz drugi odbędzie się w naszym mieście. Cieszę się, że mimo trwającej pandemii uda się zorganizować rozgrywki, choć niestety bez publiczności - mówił Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza. - Życzę powodzenia zawodnikom. Trzymamy kciuki oczywiście za naszą drużynę.

Grzegorz Kulawinek - wiceprezydent Kalisza

Zapowiedziano, że w piątek odbędą się mecze singlowe, gdzie Kacper Żuk zmierzy się z Marcelo Arévalo, a Kamil Majchrzak zagra z Lluis’em Miralles’em. W deblach Łukasz Kubot i Jan Zieliński zagrają z Marcelo Arévalo i Lluis’em Miralles’em. W kolejnym meczu z tenisistami z Salwadoru skonfrontują się Kamil Majchrzak i Kacper Żuk.

Rozgrywki będą transmitowane na żywo w Telewizji Polsat Sport

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter