Chcą działać bliżej kaliszan – Porozumienie otwiera biuro

Chcą wyjść frontem do mieszkańców i jednocześnie deklarują współpracę ze wszystkimi zainteresowanymi na wielu płaszczyznach. O szerszych planach wyborczych, do których jest jeszcze trochę czasu, nie mówią, a przy tym mają wyróżniać się na tle innych partii działalnością społeczną. Tak zainaugurowano działalność pracy nowego kaliskiego biura partii Porozumienie Jarosława Gowina.

W konferencji w nowym biurze, które zlokalizowane jest przy ulicy Aleja Wolności 14/2 w Kaliszu, wziął udział Jan Strzeżek – szef gabinetu politycznego wicepremiera Gowina oraz lider stowarzyszenia Młoda Prawica; Witosław Gibasiewicz – radny województwa wielkopolskiego oraz Szymon Furman – prezes kaliskiego koła Porozumienia i Mateusz Niżniowski – członek zarządu. Jak wspomniał na wstępie prezes kaliskiego koła:

Cieszę się, że możemy otworzyć biuro naszej partii i naszego środowiska w Kaliszu. Wierzę, że dzięki temu będziemy mogli jeszcze lepiej funkcjonować w naszym mieście i lepiej służyć mieszkańcom - choćby przez porady prawne czy branżowe, które będą odbywać się w naszym biurze.

Szymon Furman

W myśl przedstawionych informacji biuro ma rozpocząć swoją faktyczną działalność od kolejnego tygodnia w każdy wtorek, czwartek i piątek w godzinach popołudniowych – 15:00-18:00. Biuro, przynajmniej w tej chwili, ma być swego rodzaju tyglem, gdzie we wspólnym działaniu z mieszkańcami mają powstawać liczne inicjatywy oddolne – społeczne czy charytatywne. To na tym elemencie lokalni przedstawiciele chcą się skupiać i jednocześnie są zdania, że na takiej działalności powinno się opierać funkcjonowanie polityków.

Mamy nadzieję, że nasze biuro w przyszłości będzie pękać w szwach, jeśli chodzi o samorządowców, którzy będą chcieli tu prowadzić z nami rozmowy. Chcemy by biuro było otwarte dla wszystkich mieszkańców, dla ludzi, którzy chcą zmieniać nasze miasto i mają pomysł na to, co należy zrobić żeby żyło się nam w Kaliszu lepiej i miasto rozwijało się w odpowiednim kierunku. My służymy swoją pomocą - osobowo oraz merytorycznie. Chcemy brać udział w różnych akcjach społecznych. Jesteśmy otwarci na współpracę w wielu dziedzinach życia publicznego.

Mateusz Niżniowski

Przedstawiciele Porozumienia pytani o dalsze i bardziej długofalowe plany, mówili, że chcą się aktualnie skupić na tym co “tu i teraz. Podjęta w pytaniu kwestia jest dość istotna, gdyż w niektórych środowiskach wspomina się o możliwym dla Porozumienia nowym kierunku pod zupełnie własnym lub przynajmniej innym szyldem niż dotychczas. Na tę chwilę takich tematów w partii nie ma, choć znaczące dla zebranych było wskazanie na rozwój i wzrost siły Porozumienia oraz nawiązanie do głośnego ogólnopolsko tematu “rozłamowego” Adama Bielana. W tym tonie swoją wypowiedź rozpoczął Jan Strzeżak – szef gabinetu politycznego wicepremiera Gowina:

Jesteśmy po bardzo ciężkim czasie i jeszcze niedawno mogliśmy oglądać to, co najgorsze w polityce - zdradę i woltę Adama Bielana i jego sojuszników, którzy chcieli przejmować w nielegalny i absolutnie obrzydliwy sposób Porozumienie. Wtedy stawiano tezę, że <porozumienia> nie ma, ale pogłoski o naszej "śmierci" okazały się mocno przesadzone. Jesteśmy środowiskiem, które się wzmacnia i świadczy o tym nie tylko przyjście poseł Pawłowskiej czy wielu radnych lub innych samorządowców. Chcemy działać nie tylko w Warszawie - chcemy pracować również lokalnie i lokalnie się rozwijać. Stąd też wynika otwarcie biura Porozumienia Jarosława Gowina w Kaliszu. Mamy tutaj bardzo wielu wartościowych ludzi

Jan Strzeżek

Na wzmocnienie środowiska skupionego wokół osoby Jarosława Gowina, zwracał również uwagę obecny na konferencji radny Gibasiewicz, który wspominał, że dalsze wzmocnienia potrzebne są także w drugim z miast okręgu – Lesznie.

Ośrodek kaliski zaczyna urastać do rangi jednego z liderów w okręgu kalisko-leszczyńskim - o czym świadczy otwierane biuro. Spotykałem się dzisiaj z naszymi sympatykami i członkami z terenu Leszna - myślę, że kolejne ciekawe przedsięwzięcie będzie dotyczyło drugiego dawnego miasta wojewódzkiego. Liczę, że te struktury w południowej Wielkopolsce będą dynamicznie rosnąć.

Witosław Gibasiewicz

Prezentując swoje biuro zgromadzeni podkreślali, że reprezentują głos centroprawicy oraz umiarkowanego konserwatyzmu i liberalnej gospodarki. Wyrażali również nadzieję, że biuro faktycznie będzie punktem, w którym miejsce znajdą zarówno ludzie młodzi, chcący aktywnie funkcjonować w przestrzeni publicznej i którzy będą mogli realizować swoje inicjatywy, a także podobnie ludzie bardziej doświadczeni, którzy mają poglądy takie przedstawiciele Porozumienia – wolnościowe w zakresie gospodarki i umiarkowanie konserwatywne w zakresie światopoglądu.

Sytuacje, do których można nawiązać są dość odrębne, ale trzeba przyznać, że to już kolejna w niedługim odstępie czasu konferencja, na której słyszymy, że brak jest dialogu społecznego, wyjścia bezpośrednio do mieszkańców i ich problemów. Czy brak jest tego aktualnym partiom i środowiskom samorządowym? A może jest tego zbyt mało lub współprace oddolne trzeba organizować inaczej? O dobitnym przełożeniu dzisiejszych i wcześniejszych deklaracji jeszcze z pewnością będziemy mieli okazję się przekonać. Podobnie z resztą przekonamy się w dłuższej perspektywie jak sami kaliszanie oceniają nowe miejskie inicjatywy.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter