Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Chciał skoczyć z 3-go piętra!

Profesjonalizm i opanowanie policjantów z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej, pozwoliło na uratowanie życia 35-letniego mężczyzny, który groził, że skoczy z trzeciego piętra. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji nie doszło do tragedii. Mieszkaniec Kalisza został przekazany załodze karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

W poniedziałek 18 lipca br. funkcjonariusze mł. asp. Aleksandra Wysocka oraz sierż. szt. Damian Lewandowski zostali poinformowani przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa mężczyzna, który oświadczył, że ma zamiar targnąć się na własne życie. Policjanci po wejściu do mieszkania znajdującego się na trzecim piętrze zauważyli siedzącego na parapecie młodego mężczyznę, który groził, że wyskoczy z okna. Spokojna rozmowa z 35-latkiem rozładowała napięcie na tyle, że funkcjonariusze nie zwlekając wykorzystali moment, w którym udało im się go wciągnąć do środka. Mężczyzna został przekazany przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia, a ostatecznie trafił pod opiekę specjalistów.

To kolejny przypadek, kiedy dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji kaliskich funkcjonariuszy udało się uratować ludzkie życie. To również potwierdzenie na to, że opanowanie oraz profesjonalizm, to jedne z najważniejszych cech każdego policjanta. Szczególne znaczenie ma to w trakcie trudnych i stresujących interwencji.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze